Galatasaray, transferde genç oyunculara yönelecek

Galatasaray, transferde genç oyunculara yönelecek

Galatasaray, Manchester City ve Chelsea başta olmak üzere Avrupalı birçok dev kulüp gibi çok sayıda yetenekli genç oyuncuyu renklerine bağlayıp, değerlerini artırmaları için kiraya gönderecek.

Galatasaray, transferde genç oyunculara yönelecek

Galatasaray, Avrupa’da dev kulüplerin uyguladığı transfer politikasına geçiyor.

Sarı-kırmızılılar, tıpkı Manchester City, Chelsea, Porto ve Benfica gibi bundan sonra daha çok transfer yapacak.

GENÇ VE POTANSİYELLİ OYUNCU ARAŞTIRMASI YAPILACAK

Cim-Bom oyuncu havuzunu genişletip, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF)  bildireceği 28 oyuncu dışındakileri kiraya verecek.

Avrupa’nın dev kulüpleri gibi özellikle genç ve potansiyeli yüksek olan birçok futbolcusunu kiraya gönderecek olan Galatasaray bu isimlerin hem gelişimi hem de değerlenmesini için zemin hazırlayacak.

Böylece, düşük bedelle veya bonservissiz transfer edilen oyunculardan para kazanılacak.

Galatasaray, transferde genç oyunculara yönelecek #1

SEKİDİKA ÖRNEĞİ

Yurt içi veya yurt dışı fark etmeksizin bu stratejiyi uygulayacak olan Galatasaray aslında devre arasında Eskişehirspor’dan transfer ettiği Jesse Sekidika’yı kiraya yollayacaktı. Ancak istenen transferler olmayınca, Sekidika elde tutulmuştu.

Yine yaz döneminde transfer edilen ve kiraya verilen Valentine Ozornvafor da bu düşünce çerçevesinde kadroya dahil edilmişti.

Sarı-kırmızılılar, hayata geçirdiği yeni transfer stratejisiyle beraber sürpriz hamlelerde de bulunacak, fakat bu isimleri düzenli forma giyebilecekleri kulüplere hemen kiraya verecek.

Galatasaray, transferde genç oyunculara yönelecek #2