Galatasaray yönetimi, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'ı disipline verdi

Galatasaray yönetimi, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'ı disipline verdi

Burak Elmas başkanlığındaki Galatasaray yönetimi, eski başkan Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'ın içinde olduğu 7 kişi ihraç talebiyle disipline sevk etti.

Galatasaray yönetimi, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'ı disipline verdi

Galatasaray'da Burak Elmas yönetimi, haziran ayında yapılacak seçimi iptal kararına imza atan eski başkan Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyelerini disipline sevk etti.

Mustafa Cengiz ve Abdürrahim Albayrak'ın yanı sıra  Yusuf Günay, Kaan Kançal, Dorukhan Acar, Mehmet Ömer Cansever, Fatma Dilek kutlu Galatasaray Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

“KONUNUN MUHATABI BEN DEĞİLİM”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, net bir ifadede bulunmazken şunları söyledi:

"Tüzüğümüze göre bu kararı Divan Kurulu verir. Konunun muhatabı ben değil Divan Kurulu'dur."

Galatasaray yönetimi, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak ı disipline verdi #1

"ÜYELERDEN GELEN TALEP SONUCU"

Cumhuriyet’in haberine göre; Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan ise yaptığı açıklamada "Disiplin kuruluna 7 yöneticinin sevkedilmesi için bazı üyeler tarafından dilekçe verilmişti. Tüzüğe göre yönetim kurulu bu dilekçeyi disiplin kuruluna sevketmiş olmalı." dedi.

Galatasaray yönetimi, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak ı disipline verdi #2

"TÜZÜĞE UYGUN DEĞİL"

Galatasaray, 5 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, koronavirüs gerekçe gösterilerek 29 Mayıs’ta yapılacak olan başkanlık seçiminin iptal olduğunu açıklamıştı.

O dönem başkan adayı olan Burak Elmas karara, “Devlet organ, yetki ve kararları adına niyet okuyarak, yasal takvimi devam eden, etmesi önünde aksi yasal bir karar ve hiçbir engel olmayan seçimin iptali söz konusu olamaz. Erteleme koşulları ve süreleri ise tüzüğümüzde açıkça belirtilmiştir. Bu seçim mutlaka yapılacak. Galatasaray demokrasi kültürünün gücünü herkese göstermek adına, yasal süre bitimi 7 Mayıs 2021 saat 18.00'e kadar, seçim listeleri ve ilgili evrakımızı divan kuruluna teslim edeceğimizi beyan ederiz. Genel kurul iradesinin sandığa yansıması için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde tepki göstermişti.

"YÖNETİM KURULU GEREKENİ YAPACAKTIR"

Konuyla alakalı sarı-kırmızılı yönetimden basın açıklaması da geldi.

Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver yaptığı açıklamada, "Mayıs'taki seçimi erteleyen yönetim kurulu üyelerimizin bu davranışlarının tüzüklerine göre disiplin maddelerinin işletilmesi gerektiğini düşünen bazı üyelerimiz başvuru yapmıştır. Bu sebeple yönetim kurulu üyelerimiz bununla alakalı gerekeni yapacaktır." ifadelerini kullandı.

Galatasaray yönetimi, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak ı disipline verdi #3