Galatasaray Divan Kurulu: Seçim belirlenen tarihte yapılacak

Galatasaray Divan Kurulu: Seçim belirlenen tarihte yapılacak

Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve yönetimi seçimin Haziran ayına ertelendiğini açıklarken, Divan Kurulu bir gerekçe olmadığını ve normal takvimin süreceğini açıkladı.

Galatasaray Divan Kurulu: Seçim belirlenen tarihte yapılacak

Galatasaray'daki seçim bilmecesinde yeni bir gelişme yaşandı.

Sarı-kırmızılı kulüpte daha önce 22 Mayıs'ta, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 29 Mayıs'ta yapılacağı açıklanan olağan seçimli genel kurul toplantısı, yönetim tarafından iptal edilmişti.

Galatasaray Divan Kurulu da, ertelenen başkanlık seçimiyle ilgili bir açıklama yaptı.

"SEÇİMİN BELİRLENEN TARİHTE YAPILMASINDA ENGEL YOK"

Divan Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "22/29 Mayıs tarihlerinde seçim toplantılarının yapılmasının mümkün olmadığını ileri sürmek hukuken mümkün gözükmemektedir. Seçimin belirlenen tarihte yapılmasına bir engel bulunmamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Buna göre Galatasaray, herhangi bir mani olmazsa 22-29 Mayıs tarihlerinde seçim yapabilecek.

Galatasaray Divan Kurulu: Seçim belirlenen tarihte yapılacak #1

KULÜPTEN RESMİ AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Galatasaray Kulübü, iptal edilen olağan seçimli genel kurul toplantısının tam kapanma sonrasında, pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte gerçekleştirileceğini duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "T.C. İstanbul Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü'nün 6 Mayıs 2021 tarihli yazısı ve 5 Mayıs 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararımız uyarınca tam kapanma döneminin sonlandırılacağı 17 Mayıs 2021 tarihi sonrası açıklanması beklenilen yeni idari tedbirler göz önünde bulundurularak, pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte (Haziran 2021 tarihi hedeflenerek) yapılmak üzere, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantı tarihinin açıklanacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Galatasaray Divan Kurulu: Seçim belirlenen tarihte yapılacak #2