Futbolcularını tokatlayan antrenörün cezası onandı

Futbolcularını tokatlayan antrenörün cezası onandı

Kayseri'de antrenörlüğünü yaptığı amatör futbol takımının oyuncularını soyunma odasında döven Halit Kurt'un, aldığı ceza onandı.

Futbolcularını tokatlayan antrenörün cezası onandı

Kayseri'de, 3 yıl önce oynanan amatör futbol maçının devre arasında futbolcularını tokatladığı ortaya çıkan, 1.035 gün hak mahrumiyeti ve 8 maç resmi müsabakalardan men cezası verilen antrenör Halit Kurt'un cezası, Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK) tarafından onandı.

3 YILLIK CEZASI ONANDI

Kayseri İl Futbol Disiplin Kurulu'nca, 3 yıl önce Kayseri İdmanyurdu ile oynanan karşılaşmanın ilk yarısını 3-1 geride kapatan futbolcularını soyunma odasında tek tek tokatlayan Meysuspor Teknik Direktörü Halit Kurt'a, 1.035 gün hak mahrumiyeti ve 8 maç resmi müsabakalardan men cezası verildi.

Soyunma odasında oyuncularını döven hoca - VİDEO

Karar ile ilgili Kurt, AFDK'ya itiraz etti. Başvuruyu değerlendiren AFDK, Kurt'un itirazını reddederek, cezayı onadı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, "Teknik sorumlu Halil Kurt'un U19 Yerel Lig'de 1 Ekim 2016 tarihinde oynanan Kayseri İdmanyurdu-Meysuspor müsabakasında; soyunma odasında futbolculara karşı gerçekleştirdiği eylemi nedeniyle FDT'nin 41/1-c, 44/1-c, 97/1., 10/1. ve 95. maddeleri uyarınca bin 35 gün hak mahrumiyeti ve 8 resmi müsabakan men cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Halit Kurt: Fatih Terim de dövüyor - VİDEO

Halit Kurt: Fatih Terim de dövüyor

Futbolcularını tokatlayan antrenörün cezası onandı #1