Fenerbahçe’den Nihat Özdemir'e: O kupa müzemizde kalacak

Fenerbahçe’den Nihat Özdemir'e: O kupa müzemizde kalacak

Fenerbahçe, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in sözlerine bir kez daha yanıt verdi.

Fenerbahçe’den Nihat Özdemir'e: O kupa müzemizde kalacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in 'Türkiye'de 9 yıldır şike yaşanmadı' sözleri, içinden çıktığı Fenerbahçe camiasında büyük tepkilere neden olmuştu.

Önce Fenerbahçe Kulübü'nden, ardından Başkan Ali Koç'tan gelen sert sözler sonrasında, sarı lacivertli kulüpten yeni bir açıklama daha geldi:

"24 SAAT BEKLEDİK, ANCAK SÖZLERİNİ DÜZELTMEDİ"


"TFF Başkanı Nihat Özdemir’in, perşembe akşamı sosyal medyada canlı olarak yayınlanan bir programda yapmış olduğu açıklamalar tüm kamuoyunun malumudur.

Özdemir’in camiamızda ve toplumda infial oluşturan açıklamalarının ardından, yönetim kurulumuz harekete geçmeden önce kendisinden düzeltme gelmesi için 24 saat beklemiştir. Ancak Özdemir, Kulübümüz ve Başkanvekilimiz açıklamalarına başlamadan önce, aradan geçen 24 saatte kamuoyuna bir demeç vererek veya yönetim kurulumuza ulaşarak yaptığı açıklamaları düzeltme ihtiyacı duymamıştır.

Fenerbahçe’den Nihat Özdemir e: O kupa müzemizde kalacak #1

"NE SÖYLEDİĞİ BELLİ OLMAYAN AÇIKLAMALAR"

Kulübümüz ve Başkanvekilimizin açıklamalarının ardından ise, TFF Başkanı kimliği ile büyük bir hadsizlik yaptığı ve içindeki gerçek niyeti dışarı yansıttığı konular dışında, 7’den 70’e Fenerbahçeliyim diyen herkesin kırmızı çizgisi olan 2010-2011 sezonu şampiyonluğumuz hakkında ne söylediği belli olmayan, netlikten ve sarihlikten uzak açıklamalar gerçekleştirmiştir.

Fenerbahçe’den Nihat Özdemir e: O kupa müzemizde kalacak #2

"BAŞKANIMIZ ÇOK BASİT BİR SORU SORDU"

Özdemir’in açıklamalarının ardından Kulübümüzün televizyonunda canlı yayına bağlanan Başkanımız Ali Koç, kendisine 2010-2011 sezonu şampiyonluğumuz hakkında tartışma oluşturan açıklamalarını netleştirip bitirmesi için çok basit ve yalın bir soru sormuştur.

"KENDİNİ AKLAMA OPERASYONU YÜRÜTMEYE ÇALIŞTI"

Ancak söz konusu Fenerbahçe aleyhine tartışma oluşturacak demeçler vermek olunca her an her tür yayına bağlanabilen, küçük, büyük demeden her kuruma demeç verebilen Nihat Özdemir, Başkanımızın ve akabinde tüm camiamızın toplu halde yönelttiği son derece net olan ve tüm tartışmalara nokta koyacak tek bir soruya aradan geçen 2 günde cevap vermemiş, aksine top çevirme çabalarına hızla devam ederek kendine yakın medya kuruluşları ve mensupları üzerinden aklama operasyonu yürütmeye çalışmıştır."

Fenerbahçe’den Nihat Özdemir e: O kupa müzemizde kalacak #3

"AKLINIZIN HER KÖŞESİNE KAZIMAK İSTERİZ"

"TFF Başkanı Nihat Özdemir,

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, ısrarla yanıtlamaktan kaçtığınız sorunun cevabını aklınızın her köşesine iyice kazımak isteriz ki;

2010-2011 sezonu şampiyonu, namusuyla, alın teriyle, hakkıyla, taraftarıyla, camiasıyla FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ’dür!

"O KUPA İLELEBET MÜZEMİZDE KALACAK"

2010-2011 sezonu şampiyonluğumuz, tarihimizin en anlamlı şampiyonluğudur ve FETÖ dahil hiçbir güç tarihe yazılmış bu gerçeği değiştiremeyecek, o kupa ilelebet Şanlı Fenerbahçe tarihini anlatan müzemizde sergilenmeye devam edecektir!

Bu vesileyle, Özdemir’in perşembe akşamı yaptığı açıklamalardan beri, Fenerbahçe’lerine sonsuz bir aidiyet ile sahip çıkarak tepkilerini büyük bir güçle ortaya koyan, ilk dakikadan itibaren sessiz kalmayarak Kulüplerine, camialarına tıpkı 3 Temmuz 2011’in ilk günü gibi kalkan olan, 3 Temmuz 2011’deki duruşu ne ise bugün de tam o noktada olan tüm taraftarlarımıza, kongre üyelerimize, derneklerimize şükranlarımızı sunarız."

İlginizi Çekebilir
Acun Ilıcalı, hastaneden fotoğraf paylaştı
Acun Ilıcalı, hastaneden fotoğraf paylaştı
143 YORUM
Magazin
Yıldız futbolcuların hatırlanmayan eski takımları
Yıldız futbolcuların hatırlanmayan eski takımları
0 YORUM
Futbol
Soylu'dan teröristin DNA testini isteyen Kılıçdaroğlu'na: PKK'nın açıklamasını referans aldın
Soylu'dan teröristin DNA testini isteyen Kılıçdaroğlu'na: PKK'nın açıklamasını referans aldın
617 YORUM
Gündem
Bitcoin ile milyoner oldu! Günde 4.700TL kazanıyor!
ADVERTORIAL
Highfx
İsveç'ten, Türkiye'ye askeri malzeme ihracatına izin çıktı
İsveç'ten, Türkiye'ye askeri malzeme ihracatına izin çıktı
217 YORUM
Gündem