Fenerbahçe, Atatürk için anma töreni düzenledi

Fenerbahçe, Atatürk için anma töreni düzenledi

Fenerbahçe Kulübü, vefatının 82. yıl dönümünde Atatürk'ün müzedeki balmumu heykelini sahanın ortasına koyarak saygı zinciri oluşturdu.

Fenerbahçe, Atatürk için anma töreni düzenledi

Fenerbahçe Kulübü,Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82'nci yılında, Ülker Stadyumu'nda bir anma töreni düzenledi.

Atatürk'ün kulüp müzesinde yer alan balmumu heykelini Ülker Stadyumu'nun ortasına koyan Başkan Ali Koç, heykelin yanında durarak poz verdi.

Fenerbahçe, Atatürk için anma töreni düzenledi #1

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’deki vefatının 82. yıl dönümünde stadımızda saygı zinciri oluşturuldu.

Başkanımız Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, kulüp çalışanlarımız, derneklerimizin temsilcileri ve sporcularımızın katıldığı törende sahamızın ortasına Atatürk’ün müzemizdeki balmumu heykeli getirildi.

Fenerbahçe, Atatürk için anma töreni düzenledi #2

Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz heykelin çevresinde saygı duruşunda bulunurken, sahamızın çevresinde de kulüp personelimiz, dernek temsilcilerimiz ve sporcularımız sıralandı. Siren sesleri eşliğinde yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Anma töreni sonrası Başkanımız Ali Koç bir konuşma yaptı.

"BİZİM İÇİN HER GÜN 10 KASIM'DIR"

Başkanımız şunları söyledi: “Sevgili Fenerbahçe’nin emektarları, Ulu Önder Atatürk’ün ebediyetine kavuşmasının 82. yılında, yani bir 10 Kasım’da daha -bugün stadımızda olağanüstü şartlar yaşadığımız bu dönemde eskiden yapmaya alışmış olduğumuz anma törenlerini yapamıyoruz ama- hep beraber Atamızı hasretle, özlemle sevgiyle ve büyük bir bağlılıkla anıyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak her 10 Kasım, Atamızı andığımız gibi bizim için her gün 10 Kasım’dır. Atamızı anmak kadar Atamızın değerlerini, ilkelerini, vizyonunu, bizler için yaptığını, bizlere bıraktığını anlamak ve bu cumhuriyete sahip çıkmak, Cumhuriyetin değerlerini yaşatmak, her zaman bizim ana vazifemiz, ana sorumluluğumuz olmuştur. Fenerbahçe Spor Kulübü hayatta olduğu müddetçe bu da ilelebet devam edecek. Aynen bizden öncekilerde olduğu gibi bizden sonraki jenerasyonlarda da aynı şekilde devam edecektir. Törenimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile kucaklıyorum.”

Fenerbahçe, Atatürk için anma töreni düzenledi #3

ATATÜRK HANGİ TAKIMI TUTUYORDU TARTIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

Öte yandan yıllardır çözüme kavuşturulamayan "Atatürk hangi takımı tutuyordu?" tartışmaları, 10 Kasım'da yeniden alevlendi.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaraylı taraftarlar, bu konuda tarihçilerin çıkardığı belgeleri sosyal medyada paylaşarak, Atatürk'ün kendi takımlarını tuttuğunu iddia etti.

Fenerbahçe, Atatürk için anma töreni düzenledi #4

Bitmeyen tartışma: Atatürk hangi takımlıydı HABERİ

Fenerbahçe, Atatürk için anma töreni düzenledi #5

İlginizi Çekebilir
Mansur Yavaş, Meral Akşener'in adaylık teklifini kabul etmedi
Mansur Yavaş, Meral Akşener'in adaylık teklifini kabul etmedi
493 YORUM
Gündem
Amasya'da Enson adını duyan inanmıyor
Amasya'da Enson adını duyan inanmıyor
490 YORUM
Yaşam
Katar'dan Türkiye'ye 10 milyar dolarlık kaynak
Katar'dan Türkiye'ye 10 milyar dolarlık kaynak
902 YORUM
Ekonomi
Bu sisteme 300 dolar yatırırsan, günde en az 1200 dolar cepte!
ADVERTORIAL
Highfx
Tekirdağ'da 1 yıldır görev yapan sahte doktor tutuklandı
Tekirdağ'da 1 yıldır görev yapan sahte doktor tutuklandı
474 YORUM
3. Sayfa