Feghouli, pandemi dönemine ait alacaklarını istedi

Feghouli, pandemi dönemine ait alacaklarını istedi

Galatasaray'ın 30 yaşındaki Cezayirli futbolcusu Sofiane Feghouli'nin, koronavirüs nedeniyle oynanmayan döneme ait alacakları nedeniyle kulübe ihtarname çektiği öğrenildi.

Feghouli, pandemi dönemine ait alacaklarını istedi

Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılması yolunda hayati önem taşıyan Trabzonspor maçında rakibine attığı kasti tekme sonucu kırmızı kart görerek şimşekleri üzerine çeken Sofiane Feghouli, sarı-kırmızılıları şoke eden bir hamle daha yaptı.

Hürriyet'in haberine göre; Cezayirli futbolcu, 5 Temmuz'daki Trabzonspor karşılaşmasından 3 gün sonra, 8 Temmuz'da Galatasaray Kulübü'ne ihtarname göndererek, pandemi sürecini kapsayan mart, nisan ve mayıs aylarını kapsayan alacaklarını istedi.

Feghouli, pandemi dönemine ait alacaklarını istedi #1

BEKLENTİLERİN ALTINDA

Cezayirli oyuncu bu hamlesiyle, sarı-kırmızılı yönetimin pandemi nedeniyle futbolculardan istediği yüzde 15'lik ücret indirimine olumsuz baktığını da gösterdi. 2017'de 4 milyon 250 bin euroya West Ham'dan transfer edilen Feghouli'nin sözleşmesi, 30 Haziran 2022'de sona erecek.

Yüksek kazancına karşılık bu sezon beklentilerin çok altında performans sergileyen 31 yaşındaki futbolcu, 34 resmi maçta 7 gol, 6 asist üretebildi.

Feghouli, pandemi dönemine ait alacaklarını istedi #2