Fatih Terim: Bazı isimler aramızdan ayrılacak

Fatih Terim: Bazı isimler aramızdan ayrılacak

Galatasaray'ın deneyimli hocası Fatih Terim, Beşiktaş yenilgisi sonrası bazı oyuncuları takımdan göndereceğinin sinyallerini verdi.

Fatih Terim: Bazı isimler aramızdan ayrılacak

Galatasaray'ın Beşiktaş'a yenildiği maçın ardından Fatih Terim'den, sert açıklamalar geldi. Devre arası transfer dönemini işaret eden Terim, "Bazı oyunculara son şansı verdim." dedi.

OCAK AYINDA BAZI İSİMLER GİDECEK

"Sorumluluğu üzerime alıyorum." diyen deneyimli teknik adam, "Gerek bireysel olarak gerek takım halinde her şeyin farkındayız. Taktik anlayışı, oyuncu tercihleri, farkındayız. Değiştirmeye de çalışacağız ama bir eşiği geçersek doğru yola girer miyiz? Oyuncu ısrarım da bundan. Yoksa her şeyin farkındayız.

Maalesef bazı şeyler olmuyor, bunun da küçük küçük mesajlarını veriyorum. Kimseye bir kabahatte bulunmak istemiyorum. Ben buradayken, sorumluluğu da alıyorum, orada bir sıkıntı yok." şeklinde konuştu.

Fatih Terim: Bazı isimler aramızdan ayrılacak #1

Devre arasında bazı isimlerle yolların ayrılacağını belirten Terim, şöyle konuştu: "Galatasaray gibi oynamadığımız için Galatasaray gibi mücadele etmemiz lazım ama şu anda bazı şeylere engel olamıyoruz açıkçası. Mağlup olduğumuz için üzgünüm. Gerek Şampiyonlar Ligi gerek Türkiye Ligi'nde, böyle oynamaya devam etmeyeceğiz inşallah.

Biz operasyonları genelde ocak ayında yapıyoruz ama yine ben kendi kendime konuşuyorum. Satmadan da alamıyoruz, böyle bir gerçek var. Ancak bazı oyunculara son şansları verdik.

Yabancı kuralı varsa 11 yabancı ile de çıkabilirsiniz ama bu ülkeye birçok oyuncu yetiştirmiş biri olarak, Türk oyunculara bakışım çok açık. Bundan sonra daha çok göreceksiniz, hatta 17-18 yaşındakileri de görebilirsiniz."