Erkan Söğüt: Mesut Özil'den gitmesini beklemeyin

Erkan Söğüt: Mesut Özil'den gitmesini beklemeyin

Kadro dışı bırakılan Mesut Özil için menajeri Erkan Söğüt'ten açıklama geldi. Ünlü menajer, "Mesut hiçbir yere gitmeyecek, gitmeyi de kesinlikle düşünmüyor" dedi.

Erkan Söğüt: Mesut Özil'den gitmesini beklemeyin

Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılan Mesut Özil'in menajeri Dr. Erkut Söğüt, Lig Radyo'da Mixed Zone programında Ömer Necati Albayrak'ın sorularını yanıtladı.

"KADRO DIŞI KALSA DAHİ TAKIMLA ÇALIŞABİLİR"

"Burada belirli bir süreç başlamıştır. Mesut şu anda Ozan'la birlikte antrenmanlarına devam ediyor. Burada kimsenin bilmediği ve çok önemli bir şey var aslında. Mesut'un sözleşmesindeki madde gereği takımla devam etme hakkı var. Kadro dışı kalsa dahi takımla çalışabilir. Ancak Mesut şu anki ortamda bunu zorlaştıracak bir hale getirmek istemedi."

Erkan Söğüt: Mesut Özil den gitmesini beklemeyin #1

"HİÇBİR YERE GİTMEYECEK"

"Ozan'ı da yalnız bırakmak istemediği için onunla beraber antrenman yapıyor. Hocayla yaşanan üzüntülü olaylardan dolayı şu an mantıklı olan da bu. Nihai bir karar bekleniyor şu anda. Bu bir tedbir kararıdır, yani izinli sayılıyor Mesut.

Nihai kararın ardından ne olacağına bakıp ona göre hareket edeceğiz. Bu futbolun içinde olan bir şey... Elbette nihai olarak kadro dışı kalıp kalmadığını öğreneceğiz hep beraber. Genellikle böyle olaylar her zaman üzücüdür. İki taraf için de güzel olmayan bir süreç başlamıştır. Önemli olan böyle dönemlerde soğukkanlı kalarak nihai kararı görmektir. Bunu buradan net bir şekilde söylüyorum. Mesut hiçbir yere gitmeyecek, gitmeyi de kesinlikle düşünmüyor."

"6 AY BEDAVAYA OYNADI"

"Sözleşmesinin sonuna kadar 2 yıl daha Fenerbahçe oyuncusu olarak burada devam edecek. Fenerbahçe'ye 3.5 senelik imza attı, bunun 6 ayını bedava oynadı. Ocak'tan sezon sonuna kadar para dahi kazanmadı. 'Önemli değil' diyerek Fenerbahçe sevgisine vurgu yaptı."

Erkan Söğüt: Mesut Özil den gitmesini beklemeyin #2

"DOĞRU DEMİYORUM AMA OLABİLİR"

"Hırslı, oynamak istiyor, hisleri yüksek. Maçta da yarıda çıkınca o tansiyonla yaşanan şeyler oldu. Futbolcular bunları yaşayabiliyor. 'Doğru' demiyorum ama olabiliyor. Yöneticiler de maçlar esnasında kavga edebiliyorlar, ceza alıyorlar ve sonrasında görevlerine devam ediyorlar."

"KAVGA EDİLMEDİ"

"Yaşananlar takım içerisinde olan olaylardır. Hoca ile aralarında ne geçtiyse takım içinde geçti. Mesut dışarı çıkıp kimseyi kötülemedi. Yaşananlar orada kalır. Cezası görülecekse görülür ve biter. Mesut olayın içinde olduğu için bu kadar büyütüldü.

Buraya Fenerbahçe sevgisi için geldi. Yoksa gelmezdi. Bu şekilde bir olay yaşandı diye de kimse Mesut'un eşyalarını toplayıp gitmesini beklemesin. Fenerbahçeli olarak geldi, katkı sağlamak istiyor. Oynamak istiyor, 90 dakika sahada kalmak istiyor. Burada kimse kimseye vurmadı, kavga edilmedi."

Erkan Söğüt: Mesut Özil den gitmesini beklemeyin #3

"KEREM'İN DE MENAJERİYİM"

"Başka takımlarda bunlar da yaşandı. Kerem'in de menajeriyim. Saha içinde takım arkadaşıyla yaşadığı olayı hatırlıyoruz. Gereken ceza çekilde ve devam ediliyor.

Detaylara girmek benim haddime değil. Kulüp bunu çözecektir. Böyle bir süreci nasıl geçeceğini bilen bir kulüp olduğunu düşünüyorum. Kadro dışı kararı verildikten sonra Mesut'un da savunması istendi. Biz de avukatlarımızla beraber bu savunmayı gerçekleştirdik. Biz de sizler gibi nihai kararın ne olacağını bekliyoruz. Her futbolcu için kadro dışı kalmak zordur. Bu sizin mesleğiniz. Oynayamamak zordur. Mesut bunu daha önce de yaşadı. Bu da bir tecrübedir. Yazılan çizilen her şeye inanmadan kararı beklemek lazım."

Erkan Söğüt: Mesut Özil den gitmesini beklemeyin #4

İlginizi Çekebilir
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
965 YORUM
Medya
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
1003 YORUM
3. Sayfa
Genç Türk kadını milyonerlik yolculuğunu anlatıyor
ADVERTORIAL
Btcrobo Aslı
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
111 YORUM
Dünya Kupası
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
1928 YORUM
3. Sayfa