Enver Cenk Şahin: Paylaşımı sil dediler silmedim

Enver Cenk Şahin: Paylaşımı sil dediler silmedim

Instagram hesabından, "Kahraman Mehmetçiğimizin ve ordumuzun yanındayız" şeklinde bir paylaşım yapan Enver Cenk Şahin, Almanların hışmına uğramıştı. Şahin, tüm baskılara rağmen geri adım atmadı.

Enver Cenk Şahin: Paylaşımı sil dediler silmedim

Alman hükümetinden korkan İlkay Gündoğan ile Emre Can'ın "Savaşa karşıyız" açıklaması Türk futbolseverleri şaşkına uğratırken, Enver Cenk Şahin'in Barış Pınarı Harekatı'nı vermiş olduğu destek herkesi gururlandırdı.

Instagram hesabından, "Kahraman Mehmetçiğimizin ve ordumuzun yanındayız. Dualarımızla sizinle" şeklinde bir paylaşım yapan Şahin'e, kulübünden uyarı gelmişti.

Enver Cenk Şahin: Paylaşımı sil dediler silmedim #1

 

Saint Pauli Kulübü, bu paylaşım üzerine resmi sitesinden bir açıklama yapmış ve şu ifadelere yer vermişti: "Perşembe günü Enver Cenk Şahin, kişisel Instagram hesabından Türk ordusunun Suriye'ye operasyonuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Bu tarz paylaşımlar kulübün değerleriyle uyuşmuyor ve bu konuda Enver Cenk Şahin'i uyardık. Bu konu çözüme ulaşana kadar daha fazla açıklama yapılmayacaktır. Savaşa hayır."

KADRO DIŞI BIRAKILDI

Konuyu tekrar masaya yatıran ve bir karar veren St. Pauli yönetimi, Enver Cenk Şahin ile ilgili kararını resmi sitesinden duyurdu.

Yapılan açıklamada Cenk Şahin'in sözleşmesinin olduğu gibi devam ettiği ancak Enver Cenk Şahin'in St. Pauli ile maçlara çıkıp idmanlara katılmasına izin verilmeyeceği belirtildi.

Cenk, bu süre içerisinde başka kulüplerle de görüşebilecek. 

St. Pauli kulübünden yapılan açıklama şu şekilde:

"Taraftarlar, kulüp üyeleri ve tüm dostlarımızla yapılan uzun tartışmalardan sonra Türkiye'deki algı ve tutumu da diğer kültürlerden ayırmamalı ve farklılaştırmamamız gerektiğinin farkına vardık."

"Şüphesiz savaş eylemlerini reddediyoruz. Savaş ve buna dair olan dayanışma temelde kulübün değerleri ile çelişiyor. Mevcut sözleşmesi geçerli. Tüm tarafları korumak için Cenk'e St.Pauli tarafından bir eğitim verilecek ve misafir edilecek."

Enver Cenk Şahin: Paylaşımı sil dediler silmedim #2