Emre Belözoğlu'na FETÖ soruşturmasında takipsizlik kararı

Emre Belözoğlu'na FETÖ soruşturmasında takipsizlik kararı

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Emre Belözoğlu hakkında 2018'de başlatılan FETÖ soruşturmasında, kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Emre Belözoğlu'na FETÖ soruşturmasında takipsizlik kararı

Milli futbolcu Emre Belözoğlu için FETÖ soruşturmasından takipsizlik kararı çıktı.

Hürriyet gazetesi muhabiri Toygun Atilla, CNN TÜRK'te yayınlanan 'Gündem Özel' programında, "Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nun FETÖ soruşturmasından kovuşturmaya yer yok kararı alındı" açıklamasını yaptı.

Emre Belözoğlu na FETÖ soruşturmasında takipsizlik kararı #1

1 YILDIR SÜREN SORUŞTURMA SONUÇLANDI

Toygun Atilla'nın açıklamaları şöyle: "Fenerbahçelilere ben bir müjde vereyim. Emre Belözoğlu 1 senedir süren FETÖ soruşturmasından bugün itibariyle kovuşturmaya yer yok kararı aldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 1 senedir bu soruşturmayı yürütüyordu. Savcı Ercan Güçlü'nün kararıyla bugün kovuşturmaya yer yok kararı alındı. Kararda enteresan şeyler var. Savcı kovuşturmaya yer yok kararında 2013 yılına kadar dini sohbet ve para ilişkilerinde olsa da, örgüte verilen bağış olsa da, bundan sonraki eylemlerinde sempati ve iltisak boyutunda kaldığını, bunun ötesinde örgüt üyeliğine dair bir delil elde edilemediği kanaatine varılmış ve kovuşturmaya yer yok kararı verildi."