Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi

Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi

Dün BB Erzurumspor maçında sakatlanan Beşiktaşlı Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta, yetkililer tarafından incelendi. İnceleme sonucunda zeminin mükemmele yakın olduğu gözlemlendi.

Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi

Süper Lig’in lideri Beşiktaş, dün BB Erzurumspor ile Kazım Karabekir Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Mücadelenin 73. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkan milli futbolcu Cenk Tosun’un, sahalardan 6 ay uzak kalacağı öğrenildi.

Cenk’in sakatlığı sonrası başta Beşiktaşlı futbolcular ve yöneticiler olmak üzere birçok kişi tarafından, Kazım Karabekir Stadyumu'nun zemini eleştirildi.

ZEMİN İNCELENDİ

Bunun üzerine Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ve beraberindeki heyet tarafından, Cenk’in sakatlandığı nokta ve stadyum zemini incelendi.

Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi İZLE


"CENK TOSUN'A GEÇMİŞ OLSUN"

İncelemeler üzerine açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, eleştirilerin haksız olduğunu ifade ederek, “Öncelikle talihsiz bir şekilde sakatlık geçiren Beşiktaşlı futbolcu ve milli gururumuz Cenk Tosun’a geçmiş olsun diyorum. Burası alttan ve üstten ısıtmalı, yılın 12 ayı yeşil olarak Erzurumspor kulübüne hizmet veren stadyumdur.

Dün yaşanan olayda stadın zemininde aksaklıklar olduğu ve zeminin kötü olduğu ile ilgili bazı medya organlarında ilimize karşı, stadımıza karşı eleştiriler oldu. Bundan 1 ay önce yine aynı şekilde burayla ilgili olumlu görüşler sunulmuştu. Aynı anda iki düşünce olmaz ya olumludur ya olumsuz.” dedi.

Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi #1

"MÜKEMMEL, YEMYEŞİL VE SÜNGER GİBİ"

Taşkesenligil, Cenk’in düştüğü noktadaki zeminin mükemmele yakın olduğunu kaydederek, “Bahar aylarında bazı bölümlerde engebeler oluşabilir. Ama sadece bazı kısımlarda olumsuzluklar olduğu görülüyor. Bunu tüm zemine mal etmek doğru değildir.

Cenk Tosun tam bulunduğum noktada düştü. Buraya baktığınızda mükemmel, yemyeşil ve sünger gibi bir zemin olduğu görülüyor. Biz burada kışın eksi 29 derecelerde nöbet tutarak bu hale getirdik.

Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi #2

"ZEMİNİ BU KADAR İYİ KORUYAN ARKADAŞLARIMA ÜZÜLÜYORUM"

Emek veren arkadaşlarıma üzülüyorum. Ağır kış şartlarına rağmen zemini bu kadar iyi koruyan arkadaşlarıma üzülüyorum. Haftada bazen iki maç oynanmasına rağmen bu zemin dipdiri durarak bahara çıkmıştır.

Bu eleştiriler yanlı ve kasıtlıdır. Bunların amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Buradan eleştiri yapanlara şunu söylüyorum; gelin gözünüzle görün ve üzerinde yürüyün.

Hiçbir sorun olmadığı göreceksiniz. Maç günü stadyum sabah sulandı. Sulanması Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün takdirinde değil. Erzurumspor Kulübü'nün takdirindedir. Ancak ilkbahar olduğu için hemen kuruyabiliyor.” şeklinde konuştu.

Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi #3

"OĞUZHAN BUNU SÖYLERKEN İSTANBUL'DAKİ ZEMİNLERİ HİÇ DÜŞÜNDÜ MÜ?"

Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup’un maç sonu yayıncı kuruluşa, “Taş gibi zeminde oynadık.” açıklamasına da cevap veren Taşkesenligil, “Herkes her şeyi söyleyebilir. Oğuzhan bunu söylerken acaba İstanbul’daki ya da Ege’deki artı 20 derecedeki zeminleri hiç düşündü mü? Buranın coğrafyası farklı. Burada kışın eksi 29 derece görülüyor.” ifadelerini kullandı.

Stadyum zemininde incelemeler sonrası ekipler tarafından çalışmalar yapıldı.

Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi #4

Cenk Tosun sezonu kapattı / HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Cenk Tosun’un sakatlandığı nokta yetkililer tarafından incelendi #5

İlginizi Çekebilir
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
536 YORUM
İç Haber
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
882 YORUM
3. Sayfa
Düzenli kripto getirileri için ücretsiz kaydolun!
ADVERTORIAL
CryptoTrade
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
515 YORUM
Gündem
Arda Turan'ın puro keyfi
Arda Turan'ın puro keyfi
174 YORUM
Futbol