Bülent Uygun: Fenerbahçe'yi uzak ara şampiyon yaparım

Bülent Uygun: Fenerbahçe'yi uzak ara şampiyon yaparım

Süper Lig'de son olarak Çaykur Rizespor'u çalıştıran Bülent Uygun, Fenerbahçe'yi çalıştırsa şampiyon yapabileceğini söyledi.

Bülent Uygun: Fenerbahçe'yi uzak ara şampiyon yaparım

Fenerbahçe’de alınan kötü sonuçlar nedeniyle, Vitor Pereira en çok eleştirilen isimlerden biri oldu.

Pereira tartışmaları devam ederken Süper Lig ekiplerinden Rizespor’un teknik direktörü Bülent Uygun çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Uygun açıklamalarında Fenerbahçe’yi çalıştırırsa, uzak ara şampiyon yapabileceğini belirtti.

Bülent Uygun Ajansspor’a yaptığı açıklamada, "Ali Koç, Fenerbahçe’nin ekonomik dar boğazdan kurtulması için büyük şanstır. Ancak hataları olmuştur. Doğru bir sportif direktörle çalışmadı. Neticesinde hatalı transferler yapıldı.

Bülent Uygun: Fenerbahçe yi uzak ara şampiyon yaparım #1

“GELEN FUTBOLCULAR FENERBAHÇE’NİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ANLAYAMADI”

Mesela Flamingo’daki Gabriel Barbosa, Ajax’tan Steven Berghuis, Montpellier'den Samba ya da Lille’den Renato gibi yıldız isimlerin alınmasını beklerdim. Eski tecrübeli futbolcularından akil insanlar grubunu oluşturmaması Ali Koç ve Fenerbahçe’ye pahalıya patladı. Gelen birçok futbolcu Fenerbahçe’nin büyüklüğünü anlayamadı. Şimdi bunun acısını çekiyorlar. Galatasaray derbisinde alınacak kötü bir sonuç işi daha kötü boyutlara götürebilir.

Bülent Uygun: Fenerbahçe yi uzak ara şampiyon yaparım #2

“FENERBAHÇE’Yİ UZAK ARA ŞAMPİYON YAPARIM”

Fenerbahçe’yi kötü yönetirsen taraftar ve kaliteli futbolcularla şampiyon olursun. İyi yönetirsen zaten şampiyon olursun. Çok iyi yönetirsen de uzak ara şampiyon olursun.

Keyif alırsın… Aslında şöyle düşünmek gerek; Sakarya’yı, Kocaeli’yi Eskişehir’i Konya’yı, Sivas’ı gibi Anadolu’dan bir takım şampiyon yaparsan ömür boyu o kulübün kahramanı olursun.

Esas mesele İstanbul takımlarını şampiyonluk yapmak değil Anadolu’dan şampiyon çıkarmak. Ben onu isterim. Zaten Fenerbahçe’ye hoca olursam uzak ara şampiyonluklar yaşarım.

Bülent Uygun: Fenerbahçe yi uzak ara şampiyon yaparım #3

“ALİ KOÇ AKİL İNSANLARDAN BİR EKİP KURMALI”

Dediğim gibi Başkan Ali Koç, akil insanlardan bir ekip kurmalı. Mesela Rıdvan Dilmen veya Alex Sportif Direktör olabilir. Dünya futbolunu yakından takip eden bir sistem oluşturulmalı. Bunu da Fenerbahçe’nin içinden birileriyle yapmak lazım. Bu sezon tüm takımların borç yapılandırması bitiyor. Ekonomik kriz kapıda. Doğru planlama yapılmalı. Bu da futbolun içinden gelen scout ekibiyle başarılabilir.

Başkan Ali Koç, akil insanlardan bir ekip kurmalı. Mesela Rıdvan Dilmen veya Alex Sportif Direktör olabilir. Dünya futbolunu yakından takip eden bir sistem oluşturulmalı. Bunu da Fenerbahçe’nin içinden birileriyle yapmak lazım. Bu sezon tüm takımların borç yapılandırması bitiyor. Ekonomik kriz kapıda. Doğru planlama yapılmalı. Bu da futbolun içinden gelen scout ekibiyle başarılabilir." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir
Azra'nın katili, cezaevinde intihar etti
Azra'nın katili, cezaevinde intihar etti
541 YORUM
3. Sayfa
Hadise ve Mehmet Dinçerler'in ayrılık sebebi ortaya çıktı
Hadise ve Mehmet Dinçerler'in ayrılık sebebi ortaya çıktı
490 YORUM
Magazin
Kripto’dan bol kazanç sağlayın!
ADVERTORIAL
Bitbot
Rafael Sadi: Erdoğan ile üniversitede 4 sene beraber okuduk
Rafael Sadi: Erdoğan ile üniversitede 4 sene beraber okuduk
502 YORUM
Gündem
Faiz mesajı, dünyada yankı uyandırdı
Faiz mesajı, dünyada yankı uyandırdı
301 YORUM
Ekonomi