Beşiktaş: Harcama limitlerinin artırılmasını istemedik

Beşiktaş: Harcama limitlerinin artırılmasını istemedik

Beşiktaş, takım harcama limitlerindeki sapma oranının yüzde 30'dan yüzde 40'a çıkarılması yönünde TFF'den herhangi taleplerinin olmadığını açıkladı.

Beşiktaş: Harcama limitlerinin artırılmasını istemedik

Türkiye Futbol Federasyonu sezon başında Süper Lig kulüplerine harcama limitleri getirdi.

Kuralın bu sezon ilk kez uygulanmasından dolayı getirilen limitin yüzde 30'a kadar aşılmasına da izin verilmişti. Ancak bu yüzde 30'luk oran yüzde 40'a çıkarıldı ve başta Trabzonspor olmak üzere bazı kulüpler bu değişikliğe itiraz etti. 

Bu değişikliği 3 büyüklerin istediği yönünde haberler çıkması üzerine ise Beşiktaş'tan konuyla alakalı bir açıklama yapıldı. Siyah-beyazlılar resmi sitesi aracılığıyla TFF'den böyle bir taleplerinin olmadığını duyurdular.

Beşiktaş'ın yaptığı açıklama şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu’nun 28.11.2019 tarihli yazısı ile Kulübümüzün 2019/2020 sezonu için geçerli olan Takım Harcama Limiti için kabul edilebilir sapma oranı olan 30%’u aştığı bildirilmiş ve limiti aşan kulüpler için yeni oyuncu tescili yapılamayacağı belirtilerek, aşım durumunda uygulanacak müeyyideler tarafımıza tekrar hatırlatılmış olup, bu hususların karşılıklı görüşüleceği bir toplantı planlanmıştır.

TFF Kulüp Lisans Kurulu ile 6 Aralık 2019 günü gerçekleştirilen toplantıda Beşiktaş JK Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürümüz Seçil Aygül tarafından Takım Harcama Limiti hesaplama yöntemine ilişkin ortak mutabakat sağlamak adına teknik aksaklıklar ve uygulama problemleri dile getirilmiştir. Söz konusu teknik aksaklıkların ortadan kaldırılması halinde Kulübümüzün Takım Harcama Limitine uyum konusunda herhangi bir ihlal durumu yaşamamakta olduğu tarafımızca Kurul’a belirtilmiştir. ,

Söz konusu toplantıda 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının %30’dan, %40’a çıkartılması yönünde bizatihi bir talebimiz söz konusu olmamıştır. Kulübümüz mali durumuna uygun olarak faaliyetlerini planlamak ve sürdürmek konusundaki kararlılığını tavizsiz şekilde devam ettirecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

Takımların harcama limitleri

Beşiktaş: Harcama limitlerinin artırılmasını istemedik #1