Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü

Balıkesir 1. Amatör Küme takımlarından Karesibeyi Vicdaniyespor'da forma giyen 25 yaşındaki Hasan Kılıç, aşırı kilosuna rağmen futbol tutkusundan vazgeçmiyor.

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü

Çocukluk hayalini gerçekleştirmek için kilolarını umursamadan futbol oynamaya karar veren Kılıç, oynadığı futbolla başvurduğu amatör kulüpte dikkati çekti.

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü #1

İlk olarak Karabeylerspor'da forma giyen 130 kiloluk sol ayaklı forvet Kılıç, bu sezon başında Karesibeyi Vicdaniyespor'a transfer oldu. Kılıç, kısa sürede yeni takımına uyum sağlayarak sevilen bir oyuncu oldu.

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü #2

Antrenmanlarda neşeli ve samimi tavırlarıyla dikkati çeken Kılıç, gösterdiği performansla da takımın önemli oyuncularından biri oldu. Golcü Kılıç, kilolarına rağmen rakiplere uyguladığı baskı ve etkili oyunuyla rakip defansına zor anlar yaşatıyor.

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü - VİDEO

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü #3

"KENDİMİ İKİNCİ VEDAT OLARAK GÖRÜYORUM"

Fenerbahçe taraftarı olan Kılıç, çok beğendiği Fenerbahçeli oyuncu Vedat Muriç'i kendisine örnek alıyor. Genç oyuncu, sıkı çalışmalarla kilo vermeyi ve Fenerbahçe forması girmeyi hayal ediyor. Hasan Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada futbola olan sevgisini vurgulayarak, bu sevgiye kilolarının engel olmadığını söyledi.

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü #4

Kendisini sahada ilk kez görenlerin şaşırdığını, ancak oynadığı futbolla onların şaşkınlığını hayranlığa dönüştürdüğünü anlatan Kılıç, "Maça çıktığımda, daha önce beni görmemiş rakip oyuncularının şaşkınlığını görüyorum. Sahadaki oyunumla olumsuz bakışları tersine çeviriyorum. Kendimi ikinci Vedat Muriç olarak görüyorum, hedefim Fenerbahçe'ye transfer olmak." dedi.

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü #5

Karesibeyi Vicdaniyesporlu forvet, takımda iyi bir ekip ruhu yakaladıklarını ifade ederek, başarılı olmak için ter döktüklerini söyledi. Kilolarından kurtulmak istediğini dile getiren Kılıç, şöyle devam etti: "Kilo olmazsa daha iyi oynarım, daha çok çalışmam lazım. Hocam beni çok beğeniyor. Başkaları için tavsiyem de var, çocuklar sigara, içki içmesinler gelip futbol oynasınlar, antrenman yapsınlar."

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü #6

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü #7

Amatör kümenin 130 kiloluk golcüsü #8