Ahmet Nur Çebi'den Emirhan İlkhan sözleri

Ahmet Nur Çebi'den Emirhan İlkhan sözleri

Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek Emirhan İlkhan hakkında gerçekleri anlattı. Çebi, genç futbolcunun ailesinin bu süreçte telefonlara çıkmadığını da aktardı.

Ahmet Nur Çebi'den Emirhan İlkhan sözleri

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarıyla yaptığı söyleşide merak edilenleri yanıtladı.

Torino'ya gitmek üzere olan Emirhan İlkhan için konuşan Ahmet Nur Çebi, transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

"Emirhan konusunda art niyetli davranılıyor"

"Zorla güzellik olmaz. Kimseye ne yalvarırız, ne de sert bir tavır koyarız. Emirhan'a 'Burada kalman için orada ne veriyorlarsa verelim' dedik. Arkadaş bizi sadece menajeriyle muhattap etmek istiyor bizi. Bir emek verdi. Emeklere teşekkür etmemiz gerek.

UEFA'nın 18 yaşının altında olan futbolcularla ilgili olarak sert tedbirleri var. Önceden de yapsanız kontrat sayılmıyor. Beşiktaş'ın altyapısından gelen bir oyuncu. Kulübüne bir değer verir, kontrat yaparsınız. Emirhan ile yaptığımız sözleşme vardı. Futbolcunun menajeri 0 bedelle çıkış talep etti. Biz de olmayacağını söyledik. 4.5 milyon euro verildiği takdirde gidebileceği bir anlaşma yapıldı. Çıkış maddesini koymasaydık sözleşme uzatmayacaktı.

Sosyal medyadaki tavırları art niyetli buluyorum. Bu kadar az süre alan bir oyuncuyu yurt dışından getirsek bu fiyata bize hesap sorarsınız."

Ahmet Nur Çebi den Emirhan İlkhan sözleri #1

"Emirhan'ın ailesi telefonlara bakmadı"

"Emirhanın menajeri, Hasic ve Ljajic'in de menajeri. Ne yazık ki geldiğimden beri pek keyifli çalışamıyorum. Emirhan'ın ailesiyle görüşmek istedik, telefonları açmadılar. Emirhan’ı 3 gündür ikna etmeye çalışıyoruz. ‘Hayır gitmek istiyorum’ diyor. ‘Sana Torino’nun verdiği ücreti verelim’ dedim, kabul etmedi."

"Gençler köle değil"

"Son 20 yılda altyapıdan yetiştirdiğimiz ve sattığımız oyunculara baktığınızda Nihat ve Atınç vardı. Futbolcu istemiyorsa burada kalması için baskı yapmam. Kontratla bağladığımız genç çocuklar köle değil. Onların bir hayatları var. Rıdvan'dan duyduğunuz gibi hayalleri var. Son 20 senede altyapıdan çıkardığımız 3-4 oyuncumuz değer ve talep gördü. Bunları yapan da ben ve yönetimimdir.

Gönlü olmayan kimseyi Beşiktaş'ta tutmayız ve kimseyi köle gibi görmeyiz. Bir futbolcunun hayatını mahvetmek insani açıdan düşünmeyeceğim bir şeydir."

Ahmet Nur Çebi den Emirhan İlkhan sözleri #2

"4.5 milyon euroya serbest kalma maddesini Emirhan istedi"

"Kontratına koyulan maddeyi kendisi ve menajeri istedi. Aksi halde sözleşme imzalamayacaklardı. Yani Beşiktaş hiç para alamayacaktı. Emirhan 25-30 milyon euro ediyorsa yüzde 20'si zaten bize gelecek. O zaman da bu rakam küçültülemez.

Emirhan 18 yaşını geçti ve biz sözleşme yaptık. Ondan önceki sözleşmeler zaten geçersiz. Ailesi de bizle görüşmek istemedi. Çocuğa 5 milyon TL gibi bir para verildi. 'Oğlum sana ne veriyorlarsa gel burada da verelim' dedik. 'Beşiktaş'ta ve Türkiye'de top oynamak istemiyorum. Avrupa hayalim var' dedi. Pazartesi günü her şey netleşir."

Ahmet Nur Çebi den Emirhan İlkhan sözleri #3

İlginizi Çekebilir
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
415 YORUM
Magazin
Aleyna Kalaycıoğlu: Denize çıplak girdim
Aleyna Kalaycıoğlu: Denize çıplak girdim
148 YORUM
Magazin
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
139 YORUM
Magazin
Milyoner iş adamı yeni kripto projesini anlatıyor!
ADVERTORIAL
BTCPrime
İzmir'de rakı masasında Kur’an-ı Kerim’i yaktılar
İzmir'de rakı masasında Kur’an-ı Kerim’i yaktılar
2055 YORUM
3. Sayfa