Ahmet Ağaoğlu'na 15 gün hak mahrumiyeti cezası

Ahmet Ağaoğlu'na 15 gün hak mahrumiyeti cezası

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'na, 15 gün hak mahrumiyeti ve 55 bin 500 lira para cezası verildi.

Ahmet Ağaoğlu'na 15 gün hak mahrumiyeti cezası

Süper Lig'in 28. haftasında Aytemiz Alanyaspor-Trabzonspor karşılaşması sonunda protokol tribününde arbede yaşanmış, ardından başkan Ahmet Ağaoğlu sahaya inerek rakip takım çalışanlarının üzerine yürümüştü.

PFDK, BAŞKANLARI CEZALANDIRDI

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, Ahmet Ağaoğlu'na, Süper Lig'in 28. haftasında Aytemiz Alanyaspor ile oynanan maçta rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 26 bin lira, akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı "Kovid-19 Salgını Nedeniyle Ara Verilen Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası Müsabakalarına İlişkin Talimat'ın 8/3. maddesi uyarınca" Futbol Disiplin Talimatı'nın 12. ve 13. maddelerinin uygulanması suretiyle 15 gün hak mahrumiyeti ve 25 bin lira, "Kovid-19 Salgını Nedeniyle Ara Verilen Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası Müsabakalarına İlişkin Talimat"a aykırılık nedeniyle de 4 bin 500 lira para cezası uygulandığı bildirildi.

Ahmet Ağaoğlu na 15 gün hak mahrumiyeti cezası #1

PFDK'nin, aynı nedenlerle Trabzonspor Kulübü idarecilerinden Ertuğrul Doğan'a toplam 45 gün hak mahrumiyeti ile 94 bin 500 lira, Emin Kahraman ve Yusuf Hayırlıoğlu'na da 15'er gün hak mahrumiyeti ile 55 bin 500'er lira para cezası verdiği kaydedildi.

Trabzonsporlu futbolcu Majid Hosseini'ye rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 maç men cezası veren kurulun, bordo-mavili kulübe de 60 bin lira para cezası uyguladığı aktarıldı.

Ahmet Ağaoğlu na 15 gün hak mahrumiyeti cezası #2

HASAN ÇAVUŞOĞLU'NA 7 GÜN HAK MAHRUMİYETİ

PFDK'nin, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu'na sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 7 gün hak mahrumiyeti ve 8 bin 500 lira para cezası verdiği duyuruldu.

Alanyaspor Kulübü idarecilerinden Muhammet Abdülkadir Ak'a 14 gün hak mahrumiyeti ve 17 bin lira, Fatih Göçmenoğlulları'na da 7 gün hak mahrumiyeti ve 8 bin 500 lira para cezası uygulandığı bildirildi.

Aytemiz Alanyaspor'a 24 bin lira da para cezası verildiği kaydedildi.

Ahmet Ağaoğlu na 15 gün hak mahrumiyeti cezası #3

(Görüntü beIN Sports'tan alınmıştır)

İlginizi Çekebilir
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
573 YORUM
İç Haber
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
900 YORUM
3. Sayfa
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
840 YORUM
Gündem
Geleceğin Metaverse projelerine erkenden yatırım yapın
ADVERTORIAL
Metabot
Arda Turan'ın puro keyfi
Arda Turan'ın puro keyfi
178 YORUM
Futbol