Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum

Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum

PSG'nin yıldız futbolcusu Lionel Messi, basına tanıtıldı. Arjantinli dünya yıldızı, "Çok mutluyum" diyerek başarılarına devam etmek istediğini söyledi.

Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum

PSG'de ve tüm dünyada Lionel Messi heyecanı yaşanıyor. 21 yıllık Barcelona kariyerini sonlandıran Arjantinli, PSG'ye imzayı attı.

Fransız temsilcisi yeni transferini basın karşısına çıkartırken, Messi'nin neşeli tavırları da dikkat çekti.

Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum #1

Messi konuşmasının başında, "Çok mutluyum. Barcelona'dan nasıl ayrıldığımı hepiniz biliyorsunuz, bunca yıldan sonra çok zor bir andı. Ama buraya geldiğim an çok mutlu hissettim ve antrenmanlara başlamak istiyorum. İlk dakikadan beri Paris'te geçirdiğim zamandan gerçekten keyif aldım, şimdi tek isteğim antrenmanlara başlamak ve takım arkadaşlarımla çalışmak. İlk günden beri beni karşıladıkları yol için kulübe ve başkana teşekkür etmek istiyorum. Müzakerelerinde gerçekten hızlılardı ve aslında oldukça kolay oldu. Kolay bir durum değildi ama üstesinden geldiler." ifadelerini kullandı.

Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum #2

"PSG'YE TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM"

Lionel Messi ayrıca, "Burada olmaktan mutlu olduğumu ve oynamak için sabırsızlandığımı tekrarlamak istiyorum. Kariyerimin ilk anında yaptığım gibi hala kazanmak istiyorum. Ve bu kulübün;, oyuncularıyla, tüm çalışanlarıyla, buna gerçekten hazır olduğunu düşünüyorum. Tüm kupalar için savaşabilecek bir kulüp. Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum ve bu yüzden geldim. Burada geçirdiğim zamandan keyif alacağımdan eminim, beni burada ağırladığı için PSG'ye tekrar teşekkür etmek istiyorum." şeklinde konuştu.

"TATİLDEYDİM"

'Ne zaman hazır olursun?' sorusunu da yanıtlayan Messi, "Bilmiyorum, tatildeydim ve her şey çok yeni. Dün teknik ekiple konuştum, belki bir sezon öncesi dönemi için bireysel olarak özel çalışmaya ihtiyacım var. Bir an önce antrenman yapıp çalışacağım ve hazırlanacağım. Bunu gerçekten çok istiyorum ama sorunuza tam olarak cevap veremem. İşlerin yolunda olduğunu hissettiğimde, oynamaya hazır ve istekli olacağım." dedi.

Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum #3

"HER GÜN YAVAŞ YAVAŞ AŞIYORUM"

Barcelona'dan ayrılmanın duygusal olduğuna da değinen Arjantinli yıldız, "Geçen hafta olan her şey tuhaftı, zordu, hızlıydı. Elbette duygusaldı. Barcelona'da yaşadıklarımı ve geride bıraktıklarımı unutamam ama bu yeni hayat için gerçekten çok mutlu ve sabırsızım. Bütün hafta iniş çıkışlar yaşadım ama bunu her gün yavaş yavaş aşıyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum #4

EN AZ 70 MİLYON EURO KAZANACAK

Dünyaca ünlü futbolcu, PSG'den 2 yılda bonuslar hariç 70 milyon euro garanti para kazanacak.

Bilindiği üzere Leo Messi, Barcelona'ya veda ederken gözyaşlarını tutamamıştı.

Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum #5

Messi: Şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum #6