Khabib Nurmagomedov'un futbol hayali gerçek oldu

Khabib Nurmagomedov'un futbol hayali gerçek oldu

UFC'nin eski hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov, Rusya 3. Lig takımı Legion Dynamo ile sözleşme imzalayarak futbolcu olma hayalini gerçekleştirdi.

Khabib Nurmagomedov'un futbol hayali gerçek oldu

Karma dövüş sanatlarında ilk Müslüman şampiyon unvanına sahip Khabib Nurmagomedov, profesyonel futbolcu olma hayalini de gerçeğe dönüştürdü.

GEÇEN YIL UFC KARİYERİNİ NOKTALAMIŞTI

2020 Ekim ayında, Justin Gaethje'yi yendiği mücadele sonrası UFC kariyerini noktaladığını açıklayan Khabib, UFC Başkanı Dana White'ın bütün çabalarına rağmen emeklilik kararından vazgeçmemişti.

Khabib Nurmagomedov un futbol hayali gerçek oldu #1

FUTBOLCU OLMAK İSTİYORDU

Daha önce verdiği bir röportajda futbolculuk hayalindan bahseden Khabib; "Profesyonel futbolcu olmak benim çocukluk hayalim. Futbol, tüm sporların kralıdır. Bunun için kimlerle konuşmadım ki! Bunu nasıl yapabilirim diye Cristiano Ronaldo, PSG Başkanı Al Khaelifi ve UEFA Başkanı Ceferin ile konuştum. Spartak Moskova ile antrenmanlara çıktım. Spartak iyi bir takım tabii ki ama benim hayalim Real Madrid. İlk hatırladığım maç Real Madrid maçıydı. 1998'deki Şampiyonlar Ligi finalinde Mijatovic'in attığı golü hala unutamam. Ofsayttan atmıştık ama yine de kazanmıştık." sözlerini kullanmıştı.

Khabib Nurmagomedov un futbol hayali gerçek oldu #2

3. LİG KULÜBÜ İLE ANLAŞTI

Sosyal medya hesaplarından futbol oynadığı videoları bol bol paylaşan 32 yaşındaki Khabib Nurmagomedov, Rusya 3. Lig takımı Legion Dynamo ile sözleşme imzaladı. 2015 yılında kurulan takımla antrenmanlara çıkacağı açıklanan Khabib'in takımda futbolcu mu olacağı yoksa yatırım ortağı olarak mı görev alacağı ise net değil.

Khabib Nurmagomedov un futbol hayali gerçek oldu #3