İsrail'e uçan Anadolu Efes'e skandal muamele

İsrail'e uçan Anadolu Efes'e skandal muamele

İsrail'in Maccabi FOX Tel Aviv takımı ile karşılaşacak olan Anadolu Efes'te kafile, uçağa giriş sırasında yapılan ek güvenlik aramasında didik didik arandı.

İsrail'e uçan Anadolu Efes'e skandal muamele

EuroLeague'deki temsilcimiz Anadolu Efes, yarın İsrail ekibi Maccabi FOX Tel Aviv ile karşı karşıya gelecek.

Maç için İsrail'e giden kafile, skandal bir muameleyle karşılaştı.

Başantrenör Ergin Ataman, teknik heyet ve basketbolcular, İstanbul'dan Tel Aviv'e giden uçağa binmeden önce özel bir güvenlik şirketi tarafından aranırken, Ataman bu duruma tepki gösterdi.

"YAPILAN BU MUAMELE TAM BİR SKANDAL"

İsrail'e birçok kez gittiklerini ancak bu durumla hiç karşılaşmadıklarını dile getiren deneyimli başantrenör, "Bize bu yapılan saygısızlık. Yıllardır Tel Aviv'e uçuyoruz, böyle bir şeyle hiç karşılaşmadık. Normal güvenlik kontrolleri yapılıyor, X-Ray cihazlarıdan herkes geçiyor, bunlar tamam ama sonrası uçağın kapısında yapılan bu muamele tam bir skandal." ifadelerini kullandı.

İsrail'e uçan Anadolu Efes'e skandal muamele - İZLE

ÇANTALARIN İÇİNE BAKILDI

Güvenlik şirketi çalışanlarının; tüm oyuncuların ve kulüp personelinin üzerini teker teker aradığı ve bavullar ile çantaları açtırıp içlerine baktıkları görüldü.

Yetkililerden alınan bilgiye göre ise; bu uygulamanın normal bir prosedür olduğu belirtildi. Tüm İsrail, ABD ve İngiltere uçuşlarında bu güvenlik uygulamasının, tüm yolcular için yıllardır yapıldığı vurgulandı.

İsrail e uçan Anadolu Efes e skandal muamele #1