Erendiz Atasü'nün edebiyatımızın başyapıtlarından: Bir Düğün Gecesi

Erendiz Atasü'nün edebiyatımızın başyapıtlarından: Bir Düğün Gecesi

Edebiyatta 40. yılını dolduran Erendiz Atasü, günümüzün çetin gerçeklerine modern edebiyatımızın başyapıtlarından Bir Düğün Gecesi'nin merceğinden bakıyor.

Erendiz Atasü'nün edebiyatımızın başyapıtlarından: Bir Düğün Gecesi

Bir Başka Düğün Gecesi, korkunç bir travma etrafında gelişen olayları ve bu travmanın farklı kesimlerden kişilerin dünyasında yarattığı sarsıntıları anlatıyor. Farklı sınıftan iki ailenin hayatının çakışmasını ve Menekşe'nin başına gelenleri konu alıyor.

Eril tahakkümün boyunduruğundaki bir toplumda meydana gelen ve büyük bir travma etrafında dönen olayları, değişen, parçalanan hayatları, hesaplaşmaları ve her şeye rağmen yeni başlangıçlar yapma cesareti bulanları anlatıyor.

Erendiz Atasü nün edebiyatımızın başyapıtlarından: Bir Düğün Gecesi #1

Sayfa: 248

İNSANIN DERİNLİKLERİNE İNEN ROMAN

İnsan psikolojisinin derinliklerine, travmalara, şüphelere, toplumsal ideallere ayna tutarak toplumca göz ardı edilen bir hikâyeyi aktarıyor Erendiz Atasü; alıkonulma, sırt çevirme ve vicdan azabını; çaresizlik, güvensizlik ve edilgenlik gibi zor durumları irdeliyor bu çarpıcı romanında.

Erendiz Atasü nün edebiyatımızın başyapıtlarından: Bir Düğün Gecesi #2

MODERN EDEBİYATIN BAŞYAPITI

Dahası günün çetin gerçeklerine Bir Düğün Gecesi'nin merceğinden bakarak, modern edebiyatımızın bu başyapıtına bir saygı duruşunda bulunuyor.

Ergül Tosun

Kitap sayfası için iletişim:

ergul.tosun@ensonhaber.com