Zeytin Dalı Harekât bölgesinde yaralanan asker şehit oldu

Zeytin Dalı Harekât bölgesinde yaralanan asker şehit oldu

Zeytin Dalı Harekatı'nda 11 Ekim'de PKK/YPG'li teröristlerin hain saldırısında yaralanan askerimizden, şehit olduğu haberi geldi.

Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı Harekât bölgesindeki bir üs bölgesine 11 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG’li teröristlerce yapılan havan saldırısında yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen bir askerin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, bugün şehit olduğunu açıkladı.

BABA OCAĞINA TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Şehidin Samsun'un Bafra ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Eyüp Sultan 3. Sokak'taki baba ocağına acı haber ulaştı.Taziyeleri kabul eden dedesi İbrahim Şener gözyaşlarına hakim olamadı. Haberi duyan yakınları ve arkadaşları Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki evine akın eti. Şehit Meşeci’nin evine Türk bayrağı asıldı.

Zeytin Dalı Harekât bölgesinde yaralanan asker şehit oldu #1

"TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN ŞEHİT OLMUŞTUR"

Bakanlığın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi: “Zeytin Dalı Harekât Bölgesindeki bir üs bir üs bölgemize 11 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG’li teröristlerce yapılan havan saldırısında yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen kahraman bir silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 21 Ekim 2019 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz”.

Samsun'a şehit ateşi düştü

Zeytin Dalı Harekât bölgesinde yaralanan asker şehit oldu #2

Zeytin Dalı Harekât bölgesinde yaralanan asker şehit oldu #3

Zeytin Dalı Harekât bölgesinde yaralanan asker şehit oldu #4