Yaşlıları 1 milyon lira dolandıran 9 şüpheli tutuklandı

Yaşlıları 1 milyon lira dolandıran 9 şüpheli tutuklandı

İstanbul’da 58 yaşlı insanı arayıp, “Ben senin yeğeninim, başım belada. Paraya ihtiyacım var.” yalanıyla dolandıran 9 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

d

İstanbul’da bir çetenin yaşlı insanları arayarak, dolandırdığı yönünde ihbarlar gelmesi üzerine Anadolu Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü Yakesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince 9 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

3 AYRI SUÇTAN TUTUKLAMA TALEBİ

Savcılıktaki ifade işlemleri tamamlanan 9 şüpheli, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, ve “kişinin algılama yeteneğinin zayıflığından yararlanmak suretiyle dolandırıcılık” suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

9 ÇETE ÜYESİ TUTUKLANDI

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, şüpheliler M.D. ve E.K.’nin “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” suçundan, şüpheliler S.B., S.T.K., T.E., M.D., D.M., L.G. ve M.K.’nın ise “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçundan tutuklanmalarına karar verdi.

'BAŞIM BELADA PARA LAZIM' YALANI

Çete üyelerinin 58 yaşlı insanı arayarak, “Ben senin yeğeninin, başım belada para lazım.” dediği ve bu yöntemle 1 milyon lira dolandırdığı ortaya çıkmıştı.

Operasyon sırasında adreslerde yapılan aramalarda ise 4 bin dolar, 1 adet tabanca ve mermileri, 5 telefon rehberi, 40 adet hat ve 30 adet telefon ele geçirilmişti.

İlginizi Çekebilir
CNN Türk canlı yayınında ırkçılık kavgası
CNN Türk canlı yayınında ırkçılık kavgası
524 YORUM
Gündem
Şeyma Subaşı'dan mesaj açıklaması geldi
Şeyma Subaşı'dan mesaj açıklaması geldi
250 YORUM
Magazin
Erdoğan: Amerika sözünü tutmadı
Erdoğan: Amerika sözünü tutmadı
268 YORUM
Gündem
İdo asker oldu
İdo asker oldu
214 YORUM
Magazin