Virüse kapan kadın, kendisine yardım eden muavini öptü

Virüse kapan kadın, kendisine yardım eden muavini öptü

İstanbul'dan Diyarbakır'a giden yolcu otobüsünde koronavirüs testi pozitif çıkan Süreyya Ç., kendisine yardımcı olan muavini alnından öpünce, 30 kişiye test yapıldı.

Virüse kapan kadın, kendisine yardım eden muavini öptü #1

İstanbul'da 3 gün önce koronavirüs testi yaptıran ve sonucu çıkmadan dün Diyarbakır'a doğru otobüsle yola çıkan Süreyya Ç., yoldayken hastaneden gelen telefonla koronavirüs testi sonucunun pozitif çıktığını öğrendi. Süreyya Ç., durumu muavine bildirdi.

TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN MUAVİNİ ÖPTÜ, PARA VERDİ

Bunun üzerine otobüs şoförü, Süreyya Ç.'yi otobüsle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bıraktı. Süreyya Ç. otobüsten inerken, muavin Zafer Demir de valizini taşırken kendisine yardım etti. Süreyya Ç. o sırada eldiven ve maske takmayan Demir'i, kendisiyle ilgilendiği için alnından öpüp, 50 TL para verdi. Süreyya Ç. hastanede karantinaya alındı.

Virüse kapan kadın, kendisine yardım eden muavini öptü #2

TÜM OTOBÜSE KORONA TESTİ YAPILDI

Tekrar Diyarbakır'a doğru yola çıkan otobüs de durumun emniyet ekiplerine bildirilmesinin ardından Bolu'da durduruldu. Dün akşam saatlerinde Bolu'da durdurulan otobüstekiler, Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi'ne getirildi.

Otobüste bulunan 5'i çocuk 27 yolcu ile 3 personele, otobüsten sırayla indirilerek koronavirüs testi yapıldı. Otobüstekiler, daha sonra yollarına devam etti.

HEPSİ NEGATİF ÇIKTI

Süreyya Ç.'nin alnından öptüğü muavin Zafer Demir ve otobüstekilerin koronavirüs testlerinin sonucu negatif çıktı. Testlerin sonuçları otobüstekilerin bulundukları illerdeki Sağlık Müdürlüklerine gönderildi.

Virüse kapan kadın, kendisine yardım eden muavini öptü #3