Van'da husumetlisini vurmak isteyen kişinin elinden silahını başhekim aldı

Van'da husumetlisini vurmak isteyen kişinin elinden silahını başhekim aldı

Van'da tabancasını çekerek husumetlisini vurmak isteyen bir kişi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden tarafından engellendi.

Van'da husumetlisini vurmak isteyen kişinin elinden silahını başhekim aldı

3 gün önce Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi önünde yaşanan olayda, aralarında husumet bulunan 2 kişi hastane önünde karşılaştı.

HUSUMETLİSİNİ SİLAHLA VURMAK İSTEDİ

Burada husumetlisini silahla vurmak isteyen kişinin bağrışlarını duyan YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, hemen aşağıya inerek olaya müdahale etti.

BAŞHEKİM İKNA EDEREK ELİNDEKİ SOPAYI ALDI

Elinde silah bulunan kişiyi gören Başhekim Ümit Haluk İliklerden, ikna ederek elindeki silahı alıp polise teslim etti. Yaşanan bu anlar hastanenin güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırganın öldürmek istediği kişiye, babası olduğu öğrenilen yaşlı bir adamın kendini siper ettiği de görülüyor.

Van'da başhekim cinayeti önledi

BAŞHEKİMDEN AÇIKLAMA

Olayla ile açıklama yapan Başhekim İliklerden, "Hastanemiz giriş kapısında yaşanan, ülkemizin hala kanayan yarası olan kan davalarından bir tanesinin cereyan ettiği bu talihsiz olayda, insan sağlığına yöneltilmiş bir tehdide karşı hekimlik içgüdüsüyle ve bölge insanımızın beyaz önlüğe olan saygısına sığınarak olaya müdahil oldum ve nihayet vatandaş silahını bana teslim etti. Can kaybı olmadan atlatılan olaya emniyet güçlerimiz müdahil olarak gerekli adli kovuşturma başlatılmıştır" dedi.

Van da husumetlisini vurmak isteyen kişinin elinden silahını başhekim aldı #1

Van da husumetlisini vurmak isteyen kişinin elinden silahını başhekim aldı #2