Üvey annenin komaya soktuğu küçük kıza devlet sahip çıktı

Üvey annenin komaya soktuğu küçük kıza devlet sahip çıktı

Adana'da üvey annenin dövdüğü ve komaya soktuğu 3 yaşındaki kız çocuğu, hayatta kalma mücadelesini kazandı. Hastaneden taburcu edilen çocuk, yuvaya yerleştirildi.

Üvey annenin komaya soktuğu küçük kıza devlet sahip çıktı

Adana'da üvey annenin sürekli ağlıyor diye dövdüğü ve komaya soktuğu 3 yaşındaki kız çocuğu, hayatta kalma mücadelesini kazandı. Hastaneden taburcu olan kız çocuğunun, yuvaya yerleştirildiği belirtildi.

ÜVEY ANNESİNDEN ŞİDDET GÖRMÜŞTÜ

25 Ekim Cuma günü merkez Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi'nde, 3 yaşındaki Nurcan M., üzerine motosiklet düştüğü söylenerek babası Cafer M. (24) ve üvey annesi Visal İbrahim (23) tarafından Yüreğir Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Acil serviste ilk kontrolü yapılan kız çocuğunun beyin kanaması geçirdiği belirlendikten sonra, üvey annenin şiddet göstermesi sonucu vücudunun çeşitli yerlerinde darp izi tespit edilen minik çocuk komaya girmişti.

Bunun üzerine polis üvey anne Visal İbrahim, baba Cafer M. ve evdeki diğer akrabaları amca İbrahim M. (21), babaanne Fatma A.'yı (56) gözaltına aldı. İlk ifadelerinde çocuğun üzerine motosiklet düştüğünü söyleyen zanlılar, çapraz sorguda çocuğu üvey annenin dövdüğünü itiraf etmişti.

Üvey annenin komaya soktuğu küçük kıza devlet sahip çıktı #1

HAYAT MÜCADELESİNİ KAZANDI

Minik çocuğun hastanedeki tedavisi günlerce devam ederken, doktorların kız çocuğunun hayatta kalması için ellerinden geleni yaptığı belirtildi. Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlilerinin, olayın ardından çocukla birebir ilgilenip hastaneden hiç ayrılmadığı da belirtildi.

10 günlük yoğun bakım tedavisinin ardından servise çıktıktan sonra bir süre de serviste tedavi görmeye devam eden kız çocuğu, hayatta kalma savaşını kazandı.

Üvey annenin komaya soktuğu küçük kıza devlet sahip çıktı #2

YUVAYA YERLEŞTİRİLDİ

Taburcu edilen Nurcan El Mustafa, Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından alınarak çocuk yuvasına yerleştirildi.

Üvey annenin komaya soktuğu küçük kıza devlet sahip çıktı #3

Üvey annenin komaya soktuğu küçük kıza devlet sahip çıktı #4

Cani annenin tutuklanma görüntüsü