Uludağ'daki otellerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı

Uludağ'daki otellerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı

Kış turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Uludağ, hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı. Kar kalınlığının 78 santimetreye ulaşmasıyla birlikte pistler dolup taştı.

Uludağ'da, yılbaşından önce kar yağması, tatilcileri sevindirdi.

Uludağ'a çıkmak isteyenler, teleferik önünde uzun kuyruklar oluştururken, manzara seyretmek isteyenler de telesiyejlerde bekledi. Oteller bölgesinde, yerli ve yabancı tatilciler kayak ve snowboard yapıp, kar topu oynadı.

Uludağ daki otellerde doluluk oranı yüzde 100 e ulaştı #1

KAR KALINLIĞI 78 SANTİMETREYE ULAŞTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, dağda en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10, en yüksek hava sıcaklığı sıfırın altında 3 derece olarak belirlendi. Oteller Bölgesi'ndeki kar kalınlığı 78 santimetreye ulaşırken, önümüzdeki günlerde Uludağ'da tekrar kar yağışı bekleniyor.

Uludağ daki otellerde doluluk oranı yüzde 100 e ulaştı #2

OTELLERİN DOLULUK ORANI YÜZDE 100'E ULAŞTI

Karın yağmasıyla birlikte otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığını belirten bir otel yöneticisi Harbi Türk, "2020 yılına karla girdik. En büyük sevindirici olay bu. Yılbaşının öncesinde kar yağması bütün Uludağ'ı sevindirdi. Yılbaşı sonrasında 45-50 gün doluluğumuz var. Hafta sonları ve sömestre tatilinde doluyuz. Pistlerde kar durumu da yüksek. Bu kar kalınlığı ocak ve şubat ayını çıkarır. Herkes gelip Uludağ'da kar keyfini çıkarabilir." dedi.

Uludağ daki otellerde doluluk oranı yüzde 100 e ulaştı #3

"BİZLER İÇİN İYİ BİR FIRSAT"

Uludağ'da vakit geçirmenin kendisi için iyi bir fırsat olduğunu belirten Barış Eroğlu, "Uludağ güzel. Geçen hafta da gelmiştim. O zaman hava biraz daha soğuktu. Şu an iyi. Hafta sonu tatilini değerlendirmek için güzel bir fırsat. Uludağ çok kalabalık. Bu sene ikinci gelişim. Değişik bir duygu. Herkes denemeli." dedi. Eşiyle birlikte ilk kez Uludağ'a çıktıklarını dile getiren Emrah Akgün de, "20 yıldır Bursa'da yaşıyorum. Gelmek bugüne nasipmiş. Eşimi de alıp Uludağ'a geldim. İnsanlar işe ara verip, monoton hayattan çıkıp kendine de değer vermeli. Herkesi Bursa'ya bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Uludağ daki otellerde doluluk oranı yüzde 100 e ulaştı #4

Uludağ daki otellerde doluluk oranı yüzde 100 e ulaştı #5

Uludağ daki otellerde doluluk oranı yüzde 100 e ulaştı #6

Uludağ daki otellerde doluluk oranı yüzde 100 e ulaştı #7