Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Honaz Tüneli'ni inceledi

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Honaz Tüneli'ni inceledi

Bakan Karaismailoğlu, Denizli Çevre Yolu Projesi'nin kilit etaplarından olan Honaz Tüneli'nde incelemelerde bulundu ve 2022 yılı içerisinde burayı bitireceklerini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Honaz Tüneli'nin bağlantı yollarıyla birlikte tamamlanmasıyla Denizli Çevre Yolu'nun gelecek yıl hizmete gireceğini belirterek, Türk ekonomisine güvenin göstergelerinden biri olan Aydın-Denizli Otoyol ihalesinin de onaylandığını, burayı 2022 yılı içinde tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.

Denizli Çevre Yolu Projesi'nin kilit etaplarından olan Honaz Tüneli'nde incelemelerde bulunan Karaismailoğlu, 2023 kalkınma hedefleri doğrultusunda memleketin her köşesinde yatırımların devam ettiğini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Honaz Tüneli ni inceledi #1

“BU YIL İÇERİSİNDE TÜNEL İMALATLARI BİTECEK”

Denizli'deki çevre yolu projesinin önemine dikkati çeken Karaismailoğlu, önemli bir kavşak noktası olan kentteki şehirlerarası trafiğin bu projeyle çevre yoluna aktarılacağını dile getirdi.

Bakan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“14 kilometrelik Denizli Çevre Yolu inşaatında Honaz Tüneli, 2 bin 600 metre çift tüpten oluşmakta. İnşallah bu yıl içinde tünel imalatları bitecek. Bağlantı yollarıyla birlikte önümüzdeki yıl burayı Denizlililerin hizmetine açmayı planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl bugünlerde Denizlililerin hizmetine 14 kilometrelik Denizli Çevre Yolu'nu sunacağız. Şu anda Denizli şehir içinden geçmekte olan şehirlerarası yol, çevre yoluna transfer edilince Denizlililer rahat nefes alacaklar. Egzoz emisyonlarından kurtulacaklar. Vatandaşlarımız hem zamandan hem yakıttan tasarruf edecek.”

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Honaz Tüneli ni inceledi #2

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU'NDA DA İNŞAAT BAŞLIYOR

Denizli'de devam eden 14 projeleri bulunduğunu, bunları bir bir tamamlayarak hizmete açacaklarını belirten Karaismailoğlu, yeni ihtiyaçlar için de projeler hazırladıklarını bildirdi.

Karaismailoğlu, Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin de temmuz ayında yapıldığını dile getirerek “Katılım ve rekabet anlamında Türk ekonomisine güvenin en büyük göstergelerinden biri olan Aydın-Denizli Otoyolu ihalemizi onayladık. Önümüzdeki günlerde inşaatına başlayıp 2022 yılı içinde de otoyolumuzu tamamlamayı hedefliyoruz. Toplamda 163 kilometrelik yol, bölgeye büyük bir rahatlık ve katkı sağlayacak önemli bir proje. Denizli'yi daha da güçlendirecek projenin bir an önce bitirilmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Honaz Tüneli ni inceledi #3

Bakan Karaismailoğlu, pandemi sürecine rağmen yatırımlarının Türkiye'nin her noktasında hız kesmeden devam ettiğini de sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir
Tokat'ta Vali'nin elini sıkmayan subaylar görevden alındı
Tokat'ta Vali'nin elini sıkmayan subaylar görevden alındı
2058 YORUM
Gündem
Manisa'da şahıs mülkünden su yerine petrol çıktı
Manisa'da şahıs mülkünden su yerine petrol çıktı
372 YORUM
İç Haber
Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplendi
Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplendi
1144 YORUM
Gündem
Rusya İtalya'ya gaz akışını durdurdu
Rusya İtalya'ya gaz akışını durdurdu
200 YORUM
Dünya
Koin yatırımı yapmadan önce buraya muhakkak göz at
ADVERTORIAL
CryptoTrader