Tuzla'da erik atan çocuğu darbeden şahsın savunması

Tuzla'da erik atan çocuğu darbeden şahsın savunması

Erik çekirdeğini taş sanarak 11 yaşındaki çocuğu feci şekilde döven Ufuk Özüdoğru, “Arabanın bende manevi değeri var, babamdan kalmıştır. Binmeye bile kıyamıyorum” diyerek kendini savundu.

Tuzla'da erik atan çocuğu darbeden şahsın savunması

Tuzla’da 28 Nisan 2019 tarihinde arkadaşlarıyla birlikte erik toplayıp yiyen 11 yaşındaki M.Y.K., yola atılan çekirdeklerin aracına geldiğini iddia eden Ufuk Özüdoğru tarafından, tekme tokat darbedilmişti.

15 YIL YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

Küçük çocuğa "Beni diğer arkadaşlarının yanına götür" diyen Özüdoğru, M.Y.K.’yi alarak ormanlık alana doğru götürmüştü. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede; Sanık Ufuk Özüdoğru’nun, “cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “basit yaralama” suçlarından 4 yıl 6 aydan 15 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

Tuzla'da aracına erik atan çocuğu öldüresiye döven maganda ViDEO

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yeni görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Ufuk Özüdoğru ve mağdur M.Y.K.’nin babası Yasin Koçak katılırken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

"ARABAMA BİNMEYE BİLE KIYAMIYORUM"

Sanık Ufuk Özüdoğru, önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyleyerek, “Ben o gün ablamın dükkanından arkadaşımın dükkanına gidiyordum. Arabadan çatır çutur sesler geldi, çocuklar taş atıyorlar sandım. ‘Yapmayın, etmeyin’ dedim. El kol hareketleri ve küfürle karşılık verdiler. Çocuklardan birini yakaladım. Aslında dövmeye niyetim yoktu ama yüzüme karşı küfür edince kendimi tutamadım. Arabanın bende manevi değeri vardır, babamdan kalmıştı. Binmeye bile kıyamıyorum. Çocuk evinin orada olduğunu söyledi. Evine götürmek istedim.” dedi.

"KAÇMAK İSTESE KAÇARDI"

Amacının çocuğunu alıkoymak olmadığını söyleyen sanık , “Çocuk evinin orada olduğunu söyleyince evine götürmek amacıyla kendisini götürmek istedim. Zaten kendisini zorlamadım, kaçmak istese kaçardı. Olay öncesinde kendilerini uyarmama rağmen hakaret ve el kol hareketleri yaptıkları için, arabanın babamdan kalmasından dolayı manevi değeri olduğu için bir anda gelişen bir olay oldu. Yaptıklarımdan dolayı pişmanım.” diye konuştu.

TUTUKLAMA TALEBİ REDDEDİLDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutuklanması yönündeki talebin reddine karar verdi. Sanık ve avukatına esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

"ADALETE GÜVENİYORUZ"

Duruşma sonrasında açıklama yapan mağdur M.Y.K.’nin babası Yasin Koçak, geçtiğimiz celse tahliyesine karar verilen sanığın bu celse tutuklanmasını ümit ettiklerini söyleyerek, "Maalesef önümüzdeki celseye kaldı. Adaletin tecelli edeceğine yönelik bir beklentimiz var. Umuyoruz inşallah bizim ve kamuoyunun vicdanını rahatlatacak bir sonuç çıkar. Adalete güveniyoruz." dedi.

Tuzla da erik atan çocuğu darbeden şahsın savunması #1

Tuzla da erik atan çocuğu darbeden şahsın savunması #2

Tuzla da erik atan çocuğu darbeden şahsın savunması #3