Türkiye'nin korona yardımına teşekkür mesajları

Türkiye'nin korona yardımına teşekkür mesajları

Türkiye tarafından hibe edilen tıbbi malzemeler İspanya ve İtalya'ya ulaştı. Türkiye'nin bu yardımına teşekkür mesajları yağdı...

Türkiye'nin korona yardımına teşekkür mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla  Milli Savunma Bakanlığı'na ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkanlarla üretilen çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri,koronavirüsle mücadele kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait uçakla İtalya ve İspanya'ya gün içinde gönderilmişti.

Koronavirüste en çok acı çeken ülkelerin başında gelen İtalya ve İspanya'ya Avrupa Birliği (AB() sırtını dönmüşken, Türkiye'nin yardımları sonrası mesajlar yağdı.

Türkiye nin korona yardımına teşekkür mesajları #1

NATO MİNETTAR

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, TSK'nın İtalya ve İspanya'ya sağlık malzemesi göndermesinin ittifak dayanışmasının açık bir göstergesi olduğunu belirterek, "NATO müttefiklerimizin birbirine afet yardımı merkeziyle destek sağlamasından gurur duyuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye nin korona yardımına teşekkür mesajları #2

İSPANYA'DAN TEŞEKKÜR

İspanya Dışişleri Bakanı Arancha Gonzalez Laya da Twitter'dan, Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) konuya ilişkin mesajını paylaşarak ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu etiketleyerek, Türkiye'ye teşekkür etti.
Çavuşoğlu da mevkidaşına, "Dostlar bugünler içindir. Müttefikimiz İspanya'ya selamlar." ifadelerini kullanarak cevap verdi.

Türkiye nin korona yardımına teşekkür mesajları #3

İspanya Genelkurmay Başkanı Miguel Angel Villarroya da koronavirüsle ilgili gelişmelerin aktarıldığı basın toplantısında, bugün Türkiye ve Çin'den salgınla mücadelede sağlık malzemeleri geldiğini belirterek, İspanya olarak NATO'daki müttefikleri Türkiye'ye teşekkür ettiklerini söyledi.

"MİNNETTARIZ TÜRKİYE"

İspanyol Genelkurmayı, resmi sosyal medya hesabından da Türkiye'ye ve destek veren NATO'daki diğer müttefiklerine teşekkür mesajı yayımladı.
İspanya'nın NATO Daimi Temsilciliği, Twitter'dan "Kovid-19'la mücadelede de birlikteyiz." mesajı ve kargoların üzerindeki Hazreti Mevlana'nın mesajını paylaşarak Türkiye'ye teşekkür etti.

Türkiye nin korona yardımına teşekkür mesajları #4

İspanya Savunma Bakanlığı Savunma Politikaları Genel Müdürü Tümgeneral Figuero, "Türk halkı, İspanyol halkıyla dayanışma gösterdi. Minnettarız, teşekkür ederim." ifadesini kullandı.

İTALYA'DAN TEŞEKKÜR MESAJLARI

İtalyan makamlarından da Türkiye'ye yoğun teşekkür mesajı geldi.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Twitter'dan Türkiye'nin yardım götüren uçağının fotoğraflarını paylaşarak, "Bugün Türkiye'den İtalya'ya yönelik büyük bir dayanışma jesti geldi." mesajını paylaştı.

"ERDOĞAN'A MİNETTARIZ"

Türkiye'nin İtalya'ya gönderdiği tıbbi malzemeleri taşıyan uçağı Practica di Mare Hava Üssü'nde karşılayan Di Maio, AA muhabirine yaptığı açıklamada da "Bugünkü yardım bizim için çok önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na ve bütün Türk halkına dayanışması için teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Türkiye nin korona yardımına teşekkür mesajları #5

"DOSTLAR KARA GÜN İÇİNDİR"

Çavuşoğlu da mevkidaşına, "Dostlar kara günler içindir" mesajını gönderdi.
Twitter'dan bir mesaj paylaşan İtalya'nın NATO Daimi Temsilciliği, "EADRCC'nin aktive edilmesinin ardından müttefikimiz Türkiye, İtalya'ya kritik tıbbi malzeme gönderiyor." ifadesini kullandı.
"Türk dostlarımıza dayanışmalarından ötürü müteşekkiriz." ifadesine yer verilen mesajda, "Birlikte güçlüyüz" ve "Biz NATO'yuz" etiketleri de yer aldı.

Türkiye nin korona yardımına teşekkür mesajları #6

Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği, tıbbi malzeme kargoları üzerindeki Hazreti Mevlana'nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var." mesajını içeren fotoğrafı paylaşarak, İtalyan ve İspanyol halkına selam gönderdi.

Türkiye'nin yardımları İtalya ve İspanya'ya ulaştı İZLE