Tıbbi malzeme sağlayan firmalara aidat kolaylığı

Tıbbi malzeme sağlayan firmalara aidat kolaylığı

Firmaların yıllık aidat ödemelerini yapamamaları durumunda barkodlarının pasife alınması uygulaması, 1 Temmuz’a kadar durduruldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, firmaların tıbbi malzeme listesinde yer almak için SGK'ya yıllık olarak ödemek durumunda oldukları aidat ücretlerine ilişkin açıklama yaptı.

AİDAT ÖDEMELERİ 1 TEMMUZ'A ERTELENDİ

Yıllık aidat ücretini 1 Mart'a kadar ödemeyen firmaların tüm barkodlarının normal şartlarda 1 Nisan itibarıyla pasife alındığı hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Koronavirüsle mücadele tedbirlerimiz kapsamında, firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için yeni bir düzenleme daha yapıldı. 2020 yılı için SGK’ya yatırılması gereken ‘Tıbbi Malzeme Listelerinde Yer Alma Yıllık Aidat Ücreti’ni ödeyemeyen firmaların tüm barkodlarının pasife alınması işlemi 1 Temmuz’a ertelendi."

15 HAZİRAN'A KADAR BELGELERİN TESLİM EDİLMESİ GEREKİYOR

Açıklamada ayrıca, aidatını yatıracak olan veya yatırmış olup da belgelerini teslim etmeyen firmaların, ödeme dekontunun bir nüshasını, dilekçe ve eklerini taratarak en geç 15 Haziran'a kadar iletmesi ve muhafaza etmesi belirtildi.