Tehdit ettiği doktordan gazeteye ilan vererek özür diledi

Tehdit ettiği doktordan gazeteye ilan vererek özür diledi

Randevusuna erken gittiği için kendisini muayene etmeyen Dr. Tolga Terzi'yi tehdit eden Osman Çekerek, doktordan özür dilemek için gazeteye ilan verdi.

Tehdit ettiği doktordan gazeteye ilan vererek özür diledi

İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Anestezi Uzmanı olan Dr. Tolga Terzi, saat 14.30’da randevusu olan Osman Çekerek’i randevu saatinden önce muayene etmediği için Çekerek tarafından tehdit edildi.

Dr. Terzi,  tehdidin ardından sağlık çalışanlarına şiddeti önlemek amacıyla kullanılan ‘beyaz kod’ çağrısında bulundu. Polis ve güvenlik tarafından savcılığa götürülen Çekerek, ifade verdi.

"CİMER'DE GÖRÜŞÜRÜZ"

Dr. Terzi,  o anları şöyle anlattı: "9 Ekim tarihinde Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde çalışırken saat 14.30’da randevusu olan  hasta saat 11.40’tan itibaren ‘beni içeri al, bana bakman lazım, benim acelem var’ söylemlerinde bulundu. Kendisine hastalar bittikten sonra 14.30’u beklemeden bakacağımı söylememe rağmen, 11.50’de içeri girip, ‘CİMER’de görüşürüz, sen kimsin, indir o elini ayağını, dışarıda görüşürüz’ gibi sözler söyleyerek üzerime yürüdü. Ben de beyaz kod vermek zorunda kaldım. Güvenlik ve polisler hastayı alıp savcılığa götürdüler. Karşılıklı ifadelerimiz alındı. Beyaz kod tutanağı oluşturuldu. Olaydan sonra uzlaştırmacı aradı, maddi manevi her şeyi isteyebileceğimi söyledi. Maddi bir şey istemenin doğru olmadığını düşündüm. Uzlaştırmacı, ‘özür ilanı yayınlanabilir’ dedi. ‘Metni ben hazırladım’ dedi."

Tehdit ettiği doktordan gazeteye ilan vererek özür diledi #1

"O GÜN BENİM İÇİN BİTMİŞTİ"

Olayın yaşandığı gün öğleden sonra mesaisine devam edemediğini belirten Dr. Terzi, bu tür olayların sağlık çalışanlarının motivasyonlarını kaybettirdiğini belirterek, “Olayın olduğu gün öğleden sonra da çalışmam gerekiyordu. Ben çalışamadım, çekindim. Savcılıktan salındığı için geri gelip bana bir tehdit oluşturur mu diye çekindim. Öğlenden sonraki hastalarıma baksam bile bir tedirginlik vardı üzerimde. O gün, benim için bitmişti. O yüzden motivasyonumuzu da kırmamaları gerektiğini düşünüyorum.”

"DR. TOLGA TERZİ'DEN ÖZÜR DİLERİM"

Tehdit eden hasta Osman Çekerek de dün gazetede Tolga Terzi’den özür dilediğini belirten ilan yayınlattı. İlanda, “Sağlık çalışanlarına karşı uyguladığımız her türlü şiddetin bizlerin kaliteli ve yeterli hizmet almamamıza neden olduğunu anlayamadığım için özür dilerim. Onlara kaybettirdiğimiz motivasyonun aslında kendimize kaybettirdiğimiz sağlık olduğunu anlayamadığım için özür dilerim. Dr. Tolga Terzi’den özür dilerim” ifadeleri yer aldı.

Tehdit ettiği doktordan gazeteye ilan vererek özür diledi #2

"BEYAZ KOD GEREKLİ"

Beyaz kodun sağlık çalışanları için ihtiyaç olduğunu söyleyen Dr. Terzi, “Beyaz kod gerekli. Çoğu zaman tek çalışıyoruz odada. Olası bir şiddet durumunda yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Aynı gün ben eğer affetseydim o kişi belki de ‘Ne kadar kolay oldu. Ben haklıyım tavrımda’ diye düşünecekti. Bu şekilde olunca insanların tavrında farklılık olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

 
İlginizi Çekebilir
Mansur Yavaş: 6'lı masa isterse aday olurum
Mansur Yavaş: 6'lı masa isterse aday olurum
813 YORUM
Gündem
İyi Partili Hüseyin Örs yoğun bakıma alındı
İyi Partili Hüseyin Örs yoğun bakıma alındı
491 YORUM
Gündem
Volkswagen Passat satışları Türkiye'de durduruldu
Volkswagen Passat satışları Türkiye'de durduruldu
114 YORUM
Otomobil
3000 TL ile başladı günlük 250 dolar kazanıyor!
ADVERTORIAL
CryptoTrader
Konya'da askeri eğitim uçağı düştü
Konya'da askeri eğitim uçağı düştü
163 YORUM
Gündem