Takside unutulan parayı sahibine ulaştırdı

Takside unutulan parayı sahibine ulaştırdı

Gaziantep’te bir taksi şoförü, unutulan 87 bin lirayı 100 kilometre giderek sahibine teslim etti.

Takside unutulan parayı sahibine ulaştırdı

Gaziantep’te taksicilik yapan Mehmet Karabıyık, taksisine binen müşterisinin torpido gözünde unuttuğu 87 bin lirayı sahibine teslim etti.

100 KİLOMETREDEN FAZLA MESAFE KATETTİ

Parayı teslim edebilmek için 100 kilometreden fazla mesafe kateden taksicinin, bu hareketi büyük takdir topladı. Takside unuttuğu parasına kavuşan vatandaş, büyük mutluluk yaşadı.

Takside unutulan parayı sahibine ulaştırdı #1

TORPİDO GÖZÜNDE BULDU

İlk defa böyle bir şey yaşadığını vurgulayan taksici Karabıyık, “Yaklaşık 25 yıldır taksicilik yapıyorum. İlk defa böyle bir şey yaşadım. Geçtiğimiz günlerde iki kişiyi, müşteri olarak aracıma aldım. Aldığım yolcuları Gaziantep’ten Şanlıurfa’ya götürdüm ve bıraktım. Dönüş yolculuğundayken Suruç civarlarında torpido gözüne bakınca, içi para dolu bir poşet gördüm. Sonra tekrar dönerek parayı sahibine teslim ettim.” dedi.

Takside unutulan parayı sahibine ulaştırdı VİDEO

Takside unutulan parayı sahibine ulaştırdı #2

600 TL TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ ALDI

Parasını unutan müşterisinin kendisini görünce büyük bir mutluluk yaşadığını ve teşekkür amaçlı kendisine 600 lira verdiğini dile getiren Karabıyık, “Parayı alıp tekrar götürdüm. Parayı unutan vatandaş beni görünce, havalara uçtu. Parasını kaybettiği ve bana ulaşamadığı için çok büyük sıkıntı yaşamış. Ama beni karşısında görünce büyük bir şok ve mutluluk yaşadı. 87 bin lirayı kendisine teslim ettim. Kendisi de bana teşekkür babında 600 lira para verdi.” ifadelerini kullandı.

Takside unutulan parayı sahibine ulaştırdı #3

"O PARADAN BANA HAYIR GELMEZDİ"

Parayı verdiği için huzurlu olduğunu belirten Karabıyık, “O paradan bana hayır gelmezdi. Ben o parayı yiyemezdim. Çünkü o para huzursuzluk verirdi. Ama ben ona 87 bin lirayı verdikten sonra kendisinin bana verdiği 600 lira benim için çok daha fazla değerli oldu.” diye konuştu.

Takside unutulan parayı sahibine ulaştırdı #4