Süper Lig'e devam kararına CHP'den tepki geldi

Süper Lig'e devam kararına CHP'den tepki geldi

TFF tarafından 12 Haziran'dan itibaren maçların başlatılacak olmasına, CHP karşı çıkarak "Futbolcular modern köle değil" diyerek, maçların oynanmamasını istedi.

Süper Lig'e devam kararına CHP'den tepki geldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'in başlama tarihiyle ilgili bugün açıklamalarda bulunup; maçların 12 Haziran'dan itibaren başlayacağını duyurdu.

CHP KARŞI ÇIKTI

Liglerin devam etmesine CHP'den tepki geldi...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, yazılı açıklamasında, TFF'nin, Bilim Kurulu'nun görüşünü almadan sadece ekonomik kaygılarla ligleri başlattığını öne sürerek, bunun başta sporcu ve insan sağlığının hiçe sayılması anlamını taşıdığını savundu.

İSPANYA VE İTALYA ÖRNEĞİ

"Dün Ankaragücü kulübümüzün antrenmanında bir futbolcunun Covid-19 testinin pozitif çıkması da bu durumun en acı göstergesi olmuştur." görüşünü paylaşan Kaya, İtalya ve İspanya'da oluşan salgının büyük yayılımının bir Şampiyonlar Ligi maçında olduğunu ifade etti.

Kaya, liglerin başlatılmaması çağrısı yaparak, şunları kaydetti:
"Hatta İtalya'daki seyircisiz oynatılan bazı maçlar da futbolcuların hastalanmasına neden olmuştur. Bu nedenlerle Gençlik ve Spor Bakanlığı, kulüplerin içerisinde bulunduğu ekonomik zorluklara çare bulmalıdır.

"SPORCULAR MODERN KÖLELER GİBİ"

Konu, TFF’nin tek başına alacağı bir karar değildir. İnsanlara evlerinizde oturun, maske takın derken; futbolcudan sahaya çıkıp adam adama mücadele etmesini, topa güvenli şekilde kafa vurmasını, futbolun gereklerini yerine getirmesini bekleyemeyiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TFF, sporcuları modern köleler gibi görüp sağlıklarını hiçe sayıp sahaya sürmemelidir."

Süper Lig e devam kararına CHP den tepki geldi #1