Soylu: Dünya, İdlib'de yaşananlara sırt dönmemeli

Soylu: Dünya, İdlib'de yaşananlara sırt dönmemeli

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İdlib meselesinin her ne kadar virüs yüzünden kısmen gündemden düşmüş olsa dahi, buradaki şartların kendi kendine iyileşmiş olmadığını söyledi.

Bakan Soylu, Hatay'da İdlib İnsani Yardım Toplantısı'nda konuştu.

Suriye'nin İdlib kentindeki duruma dikkat çeken Soylu, "Hem bizim yanı başımızda hem dünyanın gözü önünde ciddi bir insanlık dramı yaşanmaktadır." dedi.

Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"TÜM DÜNYANIN VE İNSANLIĞIN PROBLEMİ"

"Koronavirüs günlerinde balkonlarda birbirine müzik yaparak, alkış tutarak bir sevgi dünyasında yaşadığımızı iddia eden dünya, İdlib'de yaşananlara sırt dönmemelidir. Bir kere herkes şunu iyi anlamalıdır ki buradaki problem sadece Türkiye'nin ve burada zorluklarla karşı karşıya kalmış insanların problemi değildir, tüm dünyanın ve insanlığın problemidir.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Türkiye, sağlık sisteminden kamu yönetimine kadar dünyada bu süreci en başarılı yöneten ülke olmuştur. Türkiye, göç dalgasının içerisinde koronavirüs sürecini başarıyla yönetmiştir.

KAMPLARDA TEHLİKE YAŞANMADI

Aldığımız önlemler sayesinde Suriyeli göçmenlerle ilgili virüs anlamında vaka ve bulaşma noktasında herhangi bir tehlike yaşanmamıştır. Kamplarımızda, geri gönderme merkezlerinde, göçmen vatandaşlarımızda herhangi bir tehlike yaşanmamıştır."

Soylu: Dünya, İdlib de yaşananlara sırt dönmemeli #1

Soylu: Dünya, İdlib de yaşananlara sırt dönmemeli #2