Sivas'ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı

Sivas'ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı

Vatan ve bayrak aşığı Ahmet Özdemir, topladığı atık malzemelerden geliştirdiği sistemlerle elektrik üreterek çevresindeki Türk bayraklarını aydınlatmayı başardı.

Sivas'ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı

Sivaslı olan ancak İstanbul'da yaşayan evli ve 2 çocuk babası Ahmet Özdemir, vatan ve bayrak sevgisi ile dikkat çekiyor.

20 yıllık elektrik ustası olan Özdemir, tatil günlerini memleketi Sivas'ın Koyulhisar ilçesine bağlı Sugözü köyünde geçiriyor.

Köyünde cami ile piknik alanında ve bağ bahçesinde bulunan Türk bayraklarının geceleri karanlıkta gözükmediğini fark ederek aydınlatmak isteyen Özdemir, kolları sıvadı.

DOĞADAN ELEKTRİK ÜRETTİ

Rüzgar, güneş ve suyun gücünü kullanarak enerji üreten Özdemir, hurdacılardan topladığı atık malzemeler ve hayırseverlerin de desteğiyle bir aydınlatma sistemi kurdu. Yaklaşık 500 liraya kurduğu sistem ile Türk bayraklarını aydınlatmayı başaran Özdemir, yaptığı düzeneği sosyal medyada paylaşınca oldukça beğeni aldığını söyledi.

Sivas'ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı ViDEO

"HAVA KARARDI MI BAYRAK AYDINLANIYOR"

Ahmet Özdemir, Türk bayraklarının geceleri otomatikman aydınlandığını belirterek, “Bu sistem yukarıdan gelen suyu borularda sıkıştırarak çarka vurmasıyla oluşuyor. Caminin kubbesine de bir tane koydum. Hem güneş enerjisi hem de rüzgar gülüyle çalışıyor. Güneş olmazsa rüzgardan aldığı enerjiyi depoluyor. Rüzgar olmazsa güneşten aldığı enerjiyi depoluyor. Akşam hava karardı mı otomatik Türk bayrağımız aydınlanıyor. Sabaha karşı da otomatik kendi kapanıyor. Sosyal medyada bir sayfada paylaştım. Tepkileri merak ettim. Yanlış bir şeyler yaptım mı diye. Burada da çok güzel tepkiler aldım.” dedi.

Sivas ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı #1

Sivas ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı #2

Sivas ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı #3

Sivas ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı #4

Sivas ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı #5

Sivas ta elektrik üreterek Türk bayraklarını aydınlattı #6