Sıcaktan bunalan Gaziantepliler deniz istedi

Sıcaktan bunalan Gaziantepliler deniz istedi

Gaziantep'te günlerdir etkili olan kavurucu sıcaklar, temmuz ayının ilk günü 43 dereceyi gördü. Sıcaktan bunalıp kendini parka atan genç bir vatandaş ise yetkililere şehre deniz getirin çağrısı yaptı.

Sıcaktan bunalan Gaziantepliler deniz istedi

Türkiye'nin bazı noktalarında yağışlı hava etkili olurken, Gaziantep'te temmuz aynın ilk günü termometreler 43 dereceyi gösterdi.

Sıcak hava nedeniyle nefes almanın bile zorlaştığı kentte, vatandaşların bazıları alışveriş noktalarından yine vazgeçmedi.

Bazı vatandaşlar ise serinlemek için kendilerini park ve bahçelere attı. Bir vatandaşın deniz isteği ise dikkat çekti.

Sıcaktan bunalan Gaziantepliler deniz istedi VİDEO

"DENİZ YAPIN YÜZELİM"

Günlerdir kentteki sıcaklıklar nedeniyle bunaldıklarını ve koronavirüs salgını nedeniyle şehir dışına gitmeyi tercih etmediklerini söyleyen Vehbi Özel isimli genç, "Şu an çok sıcak. Hava bizi bunaltıyor. Gaziantep'te her şeyimiz var ama deniz yok. Deniz olmadığı için de serinlemek için parka geldik. Belediye yetkilerine sesleniyorum. Bu kente bir deniz yapın yüzelim. Siz de rahatlayın biz de rahatlayalım." dedi.

Sıcaktan bunalan Gaziantepliler deniz istedi #1

"PARKA GELDİK AMA FAYDA ETMİYOR"

Bir başka vatandaş ise "Günlerdir sıcaktan bunalıyoruz. Bugün de Gaziantep'te termometreler 43-44 dereceyi gördü. Serinlemek için parka geldik ama fayda etmiyor. Herkes şimdi parklara koşuyor ama yetkililerin buralarda da virüse karşı önlem alması lazım." diye konuşurken, genç bir vatandaş ise sıcaktan etkilenen köpeğini serinlemesi için parka getirdiğini vurguladı.

Öte yandan, kentteki parklarda bulunan süs havuzları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi elektrik çarpması vakalarının önüne geçmek için boş bırakıldı.

Sıcaktan bunalan Gaziantepliler deniz istedi #2