Samsun'un 200 basamaklı merdiven yolu

Samsun'un 200 basamaklı merdiven yolu

Samsun'da bulunan 200 basamaklı merdiveni kullananlar, belli bir noktada dinlenmek zorunda kalıyor, kondisyonu güçlü olanlar ise spor yapıyor.

Samsun İlkadım ilçesinin 7 bin 500 nüfuslu Kalkanca Mahallesi’nde bulunan 200 basamaklı merdiven, görenleri şaşırtıyor.

Ihlamur Bulvarı ile Canan ve 783’üncü sokağı birbirine bağlayan bu merdivenleri kullanmak zorunda kalan vatandaşlar ise zorluk çekiyor.

MOLA VERİYORLAR

Bir nefeste çıkmanın güç olduğu 200 basamaklı merdivenlerin yarısına gelenler, mola verip, dinleniyor. Özellikle kondisyonu güçlü gençler ise merdivenlerde spor yapıyor.

Samsun un 200 basamaklı merdiven yolu #1

"TEK SOLUKTA ÇIKAMIYORUZ"

Kalkanca Mahallesi Muhtarı Zekiye Aydemir, tramvay durağına inen veya akşam evine gelen vatandaşların bu merdiveni kullandığını belirterek, "Dik ve basamak sayısı fazla bir merdiven, o nedenle özellikle yaşlılarımız çok zorlanıyor. Ancak gençler için iyi oluyor, bazı gençlerimiz merdiveni çıkarken spor yapıyor. Tek solukta çıkamıyoruz, belli bir noktada dinleniyoruz. Mahallemize farklı bir renk katıyor. Sadece temizlik noktasında sıkıntı yaşıyoruz. Aslında boyayıp, daha renkli hale getirmek istiyoruz.” dedi.

Samsun un 200 basamaklı merdiven yolu #2

"UZUN VE YORUCU BİR YOL OLUYOR"

Çocuğuyla birlikte merdiveni kullanan Emine Bircan da "Merdivenleri çıkmak gerçekten çok zor. Özellikle çocukla birlikte daha da zor bir hal alıyor. Oğlum da merdivenleri çıkarken ‘anne kucağına al’ diyor. O nedenle biraz uzun ve yorucu bir yol oluyor. Tek seferde çıkamıyoruz, belli bir noktada çocuğumu kucağımdan indirip, birlikte çıkıyoruz." diye konuştu.

Merdiveni çıkarken zorlandıklarını belirten Halil İbrahim Kaçmaz ise, "Benim evim hemen merdivenin başında o nedenle sürekli bu merdiveni kullanıyorum. Gerçekten yoruluyoruz. Özellikle yaşlılarımız çok şikayet ediyor. Ihlamur Bulvarı’ndaki tek çıkış da bu merdivenler, o nedenle geçiş sadece buradan oluyor. Genelde dinlenerek merdiveni çıkıyoruz." ifadelerini kullandı.

Samsun un 200 basamaklı merdiven yolu #3

"BANK KONULURSA ÇOK İYİ OLUR"

Mahalleli Ahmet Kaçmaz, "Aslında merdivenin belirli bir noktasında bank konulursa çok daha iyi olur. Özellikle yaşlılarımız bu bankta oturarak dinlenir. Basamaklar çok olduğu için kullanırken yoruluyoruz. Ben de her gün merdiveni kullanıyorum." şeklinde konuştu.

Samsun un 200 basamaklı merdiven yolu #4

Samsun un 200 basamaklı merdiven yolu #5

Samsun un 200 basamaklı merdiven yolu #6

Samsun un 200 basamaklı merdiven yolu #7

Samsun un 200 basamaklı merdiven yolu #8

İlginizi Çekebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
615 YORUM
Gündem
Tatlıses: Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti
Tatlıses: Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti
498 YORUM
Gündem
Düzenli kripto getirileri için ücretsiz kaydolun!
ADVERTORIAL
CryptoTrader
2022 FIFA Dünya Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri
2022 FIFA Dünya Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri
99 YORUM
Dünya Kupası
Cristiano Ronaldo'nun 2018'den bu yana bacak kasındaki değişim
Cristiano Ronaldo'nun 2018'den bu yana bacak kasındaki değişim
110 YORUM
Dünyadan futbol