Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı

Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı

Rize'de 216 kişinin yaşadığı apartmanın yöneticisi, koronavirüs vakaları nedeniyle apartmanı karantinaya alarak giriş çıkışlara kapattı.

Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı

Rize'de merkeze bağlı Müftü Mahallesi’ndeki Hicri 1403 sitesinin C bloğu yöneticisi, tüm uyarılara rağmen hızla artan Korona virüs vakaları nedeniyle apartmanı karantinaya alarak misafir girişlerini yasakladı.

KARGOCULAR DA KONTROL EDİLİYOR

Binaya gelen kargocular bile apartman girişinde kargoyu teslim yapmak zorunda kalırken, bina sakinleri de evlerine gidebilmek için dezenfekte oluyor, ateşi ölçülüyor, kısacası mini bir kontrolden geçiyor.

Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı #1

KENDİSİ OLMADIĞINDA EŞİ NÖBETTE

Yönetici kendisinin binada olmadığı zaman ise yerine eşini bırakarak tedbiri elden bırakmıyor. Uygulamanın ilk zamanlarında tepki gösteren bina sakinleri şimdi ise gönüllü karantinadan memnun olduklarını dile getiriyor.

Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı #2

"BİRAZ DA BİZ, ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM"

Çocukların oynamak istediğinde 2’şerli olarak gözetim altında binaya ait çocuk parkına inebildiğini dile getiren apartman yöneticisi İsmail Kazdal, "Biraz da biz elimizi taşın altına koymak yola çıktık. ‘Devletimize sağlıkçılarımıza yardımcı olalım’ dedik, karantina uygulaması yaptık. Apartmanımızda giriş çıkışları kontrol altına aldık. Kendi karantinamızı kendimiz uyguluyoruz. İlk başta apartman sakinlerimiz biraz tepki gösterse de şimdi herkes konulan kurallara riayet ediyor. Zorunlu olmadıkça kimse dışarı çıkmıyor, apartmana kimsenin girmesine de müsaade etmiyoruz. Apartmana girenlerin ateşini ölçüyoruz, dışarı çıkanları maske konusunda uyarıyoruz. Önlemlerimizi aldık şu anda apartmanda bir sıkıntı yaşanmıyor. Benim işim olduğu zamanlarda apartmanın girişinde eşim nöbette. Akşamları da kameradan evden takip ediyorum" ifadelerini kullandı.

Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı #3

BİNA SAKİNLERİ, UYGULAMADAN MEMNUN

Apartman sakinlerinden Emrullah Kalça ise uygulamayı çok beğendiklerini ve yönetici Kazdal’a minnettar olduklarını dile getirerek "Yöneticimiz İsmail ağabeye çok teşekkür ediyorum. Hepimizin sağlığı açısından çok güzel bir uygulama hayata koydu. Biz de koyduğu kurallara riayet ediyoruz" dedi.

Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı #4

Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı #5

Rizeli apartman yöneticisi, binasını karantinaya aldı #6