Rize'deki selde 80 kişi kurtarıldı

Rize'deki selde 80 kişi kurtarıldı

AFAD, çalışmalara 55 personelin katıldığını bildirdi.

Rize'nin Çayeli ilçesinde şiddetli yağış, sel ve heyelana yol açtı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, dün geceden itibaren bölgede çalışmaları koordine etti.

Felaket sonrası Jandarma Genel Komutanlığı'ndan helikopter görevlendirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Rize'de aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanlarda mahsur kalan 80 kişinin kurtarıldığını bildirdi.

MAHSUR KALAN 80 KİŞİ KURTARILDI

Başkanlık'tan yapılan açıklamaya göre; Rize genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Çayeli ilçesi Köprübaşı köyünde 9, Sarısu köyünde 42, Madenli beldesinde 24 ve Ağıran Şelalesi oteller mevkisinde 5 vatandaş, mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

Rize deki selde 80 kişi kurtarıldı #1

55 PERSONEL, 12 ARAÇ ÇALIŞMALARA KATILDI

"Çayeli ilçesi Köprübaşı köyünde 1 vatandaşımız ve Madenli beldesinde 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş olup, 12 vatandaşımız yaralı olarak hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede AFAD, jandarma, UMKE, emniyet, Türk Kızılay, DSİ, KGM, belediye ve STK'lardan görevlendirilen toplamda 55 personel ve 12 araç, çalışmalarda görev almaktadır. Meydana gelen heyelanlar nedeniyle kapanan 12 köy yolunun açılması için ekskavatör, yükleyici, greyder, kanal kazıcı ve kamyonlar ile çalışmalar devam etmektedir."

Rize deki selde 80 kişi kurtarıldı #2

Rize deki selde 80 kişi kurtarıldı #3