Rize ve Trabzon'da orman yangınları sürüyor

Rize ve Trabzon'da orman yangınları sürüyor

Karadeniz Bölgesi'nde dün başlayan başlayan orman altı yangınlarının büyük bölümü kontrol altına alınırken, bölgeden yeni yangın haberleri gelmeye devam ediyor.

Karadeniz Bölgesi'nde, Trabzon, Artvin, Giresun ve Ordu illerinde dün akşam saatlerinde 69 farklı noktada çıkan örtü ve orman yangınları kontrol altına alınmaya devam ediliyor.

Ekipler çeşitli yerlerde çıkan yangınlara müdahale ederken farklı bölgeden yangın haberleri gelmeye devam ediyor.

Rize ve Trabzon da orman yangınları sürüyor #1

ŞİDDETLİ RÜZGAR ETKİLİ OLUYOR

Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde 5 mahallede ve Rize'nin merkeze bağlı Kurtuluş köyü ile Tunca beldesinde farklı noktalardaki ormanlık alanda akşam saatlerinde yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiyenin yanı sıra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi.

Şiddetli rüzgar nedeniyle ekipler, yangına güçlükle müdahale ederken bölgeye çevre illerden takviye arazöz ve itfaiye aracı da sevk edildi. Yangın söndürme çalışmalarına çevredeki vatandaşlar da destek veriyor. Alevlerin kontrol altına alınması için ekipler çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Rize ve Trabzon da orman yangınları sürüyor #2

61 YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Öte yandan, Karadeniz Bölgesinde Trabzon, Artvin, Giresun ve Ordu illerinde dün akşam saatlerinde 69 ayrı noktada çıkan örtü ve orman yangınlarının 61'i kontrol altına alınarak söndürülmüştü.

Rize ve Trabzon da orman yangınları sürüyor #3

Rize ve Trabzon da orman yangınları sürüyor #4

Rize ve Trabzon da orman yangınları sürüyor #5

Rize ve Trabzon da orman yangınları sürüyor #6

Rize ve Trabzon da orman yangınları sürüyor #7

Rize ve Trabzon da orman yangınları sürüyor #8