Resulayn'da yaralanan asker şehit oldu

Resulayn'da yaralanan asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)'nın yaptığı açıklamaya göre, 27 Ekim'de Resulayn'da, YPG'nin hain saldırısı sonucu hastaneye kaldırılan bir Türk askeri şehit düştü.

Suriye'de YPG'ye yönelik operasyonlar sürüyor. Barış Pınarı Harekatı'nda yaralanan bir asker ile ilgili acı bir haber geldi.

1 ASKER ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Resulayn bölgesinde konuşlu birliklere dün bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ile yapılan taciz atışında ağır yaralanan askerin, kaldırıldığı hastanedeki müdahaleye rağmen şehit olduğu belirtildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Meşru müdafaa hakkı çerçevesinde gerekli karşılık verilerek tespit edilen hedeflerin etkisiz hale getirildiği kaydedilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

Resulayn da yaralanan asker şehit oldu #1

AKAR MESAJ YAYINLADI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit olan Ulaştırma Uzman Onbaşı Tahsin Sarıtosun için sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı.