Restoran, kafe ve lokantalar kapalı olacak

Restoran, kafe ve lokantalar kapalı olacak

Bakan Koca, restoran ve kafelerin kapalılık haline devam edeceğini söyledi.

Restoran, kafe ve lokantalar kapalı olacak

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, Türkiye'yi gelecek günlerde neler beklediğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Normale dönüş adımları için birkaç tedbirin kaldırılmasından sonra Bakan Koca'ya, AVM'lerin açılmasıyla birlikte lokanta ve restoranların durumu da soruldu.

Konu ile ilgili Koca'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"RESTORAN VE KAFELERİN DURUMU AYNI"

Restoran, lokanta, kafeler, AVM'ler açılıyor diye açılacak mı? Hayır açılmayacak. Öyle bir karar yok. AVM'leri işletme sahipleri açıyor olsa da şu süreçte bu işletmeler kapalı olmaya devam edecek. Bununla ilgili Cumhurbaşkanımızın ve herhangi bir bakanlığımızın açıklaması olmadı. Yani kapalı olmaya devam ediyor.

"AVM'LERİN KAPANMASIYLA İLGİLİ BİR KARAR ALINMADI"

Bilim Kurulu veya Bakanlığımızın veya herhangi bakanlığın veya hükümetimizin AVM'lerin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir kararı olmamıştır. İşletmelerin kapatılması ile ilgili kararlar olmuştur. Lokanta, berber, restaurant ve benzeri. AVM'lerin kahpatılmasıyla ilgili herhangi bir karar olmadı. Kapatılması için gelmeyen bir kararın açılması için gelmesi gerekmiyordu. Zaten açıktı, işletmelerin kendileri bunu sürdürme noktasında olmadılar. Açılan ne oldu? Şu süreçte kuaför, berberler belli şartlara bağlı kalmak kaydıyla, giyimevi, züccaciye ve benzeri dükkanların açılmasıyla ilgili."

Restoran, kafe ve lokantalar kapalı olacak  #1