Mülteciler Yunanistan sınırında

Mülteciler Yunanistan sınırında

Türkiye'nin Avrupa'ya gitmek isteyen mültecilerin önündeki engeli kaldırmasından sonra, bir grup mülteci Yunanistan sınırına geldi.

Mülteciler Yunanistan sınırında

Suriye'nin İdlib kentinde 33 Mehmetçiğimizin şehit olmasının ardından Avrupa ülkelerine doğru tüm kara deniz sınırlar mülteci-göçmen geçişlerine açıldı.

Dün geceden itibaren aralıksız olarak Yunanistan'a doğru akın akın göç dalgası başlatan mülteciler Yunan adalarından sonra Yunanistan'ın sınırına dayandı.

Mülteciler Yunanistan sınırında #1

Avrupa’ya geçmek isteyen onlarca mülteci Edirne’ye gelerek Pazarkule Sınır Kapısında beklemeye başladı. Yunan güvenlik güçleri kapıda önlem aldı.

SINIR KAPISINI OTOBÜSLE KAPATTILAR

Göçmenlerin ülkeye girişlerine izin vermeyen Yunanistan, tampon bölgeye otobüs çekerek, giriş ve çıkışları durdurdu.

Mülteciler tampon bölgede VİDEO

Mülteciler Yunanistan sınırında #2

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: KARARIMIZDA DEĞİŞİKLİK YOK

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki bazı sığınmacı ve göçmenlerin Batı'ya hareketinin İdlib'deki durumun kötüleşmesi halinde sürebileceğini bildirerek "Dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur" ifadelerini kullandı.

Mülteciler Yunanistan sınırında #3

YUNAN BASINI: TÜRKİYE ÜZERİMİZE MÜLTECİ BOMBASINI ATTI

Yaşanan bu gelişmeler sonrasu Yunanistan basını Türkiye'nin bu kararını eleştirerek "Türkiye üzerimize mülteci bombasını attı, Ankara Avrupa'yı ateşe veriyor" açıklamalarında bulundu.

Yunan basını: Türkiye üzerimize mülteci bombasını attı VİDEO

Mülteciler Yunanistan sınırında #4