Mısır'da AA çalışanlarının tamamı serbest bırakıldı

Mısır'da AA çalışanlarının tamamı serbest bırakıldı

AA Genel Müdürü Şenol Kazancı yaptığı açıklamada, Mısır'da 14 Ocak'ta gözaltına alınan çalışanların tamamının serbest bırakıldığını belirtti.

Mısır'da, 14 Ocak'ta Anadolu Ajansı (AA) Kahire ofisine düzenlenen polis baskını sırasında 4 çalışan gözaltına alınmıştı.

AA Kahire ofisine yapılan baskın sonrası, ofiste aramalar yapılmış ve gözaltına alınan 4 çalışan bilinmeyen bir yere götürülmüştü.

15 Ocak sabah saatlerine kadar ofiste arama yapan güvenlik güçleri, çalışanların pasaport, cep telefonu ve bilgisayarlarına el koyarak, dışarıyla irtibat kurmalarını engellemişti.

''GÖZALTINA ALINAN ÇALIŞANLARIMIZIN TAMAMI SERBEST BIRAKILDI''

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı tarafından bugün yapılan açıklamada, "Mısır'da 14 Ocak'ta gözaltına alınan çalışanlarımızın tamamı serbest bırakıldı." denildi.

KEFALET KARŞILIĞI BIRAKILDILAR

Perşembe günü serbest kaldıktan sonra Türkiye'ye gelen AA Kahire Ofisi Mali ve İdari İşler Sorumlusu Hilmi Balcı'nın ardından geriye kalan Mısır vatandaşı 3 çalışanın da bugün 10 bin 500'er cüneyh (yaklaşık 3 bin 500 TL) kefaletle salıverildiğini belirten Kazancı, AA Kahire ofisinin hala polis kontrolünde tutulduğunu ifade etti.