Milli Piyango talihlileri belli oldu

Milli Piyango talihlileri belli oldu

Çeyrek bilete isabet eden 80 milyon TL'lik büyük ikramiye dörde bölünürken, Gaziantep ve Bursa talihlileri paralarını aldı.

Milli Piyango talihlileri belli oldu

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Milli Piyango sonuçlarının belli olmasıyla beraber, bu senenin kazananı çeyrek bilet sahipleri oldu.

80 Milyon TL'lik büyük ikramiye, ''1358490'' numaralı çeyrek bilete isabet ederken; büyük ikramiyeye ait numaraların bulunduğu biletin sevk merkezlerinin İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Bursa olduğu belirtildi.

Gaziantep ve Bursa talihlileri ikramiyesini aldı VİDEO


GAZİANTEP VE BURSA TALİHLİLERİ İKRAMİYELERİNİ ALDI

Bursa ve Gaziantep talihlileri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'ne gelerek, paylarına düşen 20'şer milyon liralık ikramiyeyi aldı.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen talihlilerin çekleri, yetkili kamu bankası sorumlularına teslim edildi.

Bursa talihlisinin 45 yaşında 3 çocuklu bir inşaat işçisi olduğu öğrenilirken, Gaziantep talihlisinin ise 50 yaşında 7 çocuklu bir işçi olduğu öğrenildi.

Milli Piyango talihlileri belli oldu #1

İKİ BİLETİNE DE İKRAMİYE İSABET ETTİ

Bursa talihlisi, çocuklarıyla gezerken cebinde bulunan son 40 lirayla iki bilet aldı.

Talihlinin biletlerinin birine büyük ikramiye, diğerine de 20 bin liralık teselli ikramiyesi isabet etti.

Milli Piyango talihlileri belli oldu #2

AMORTİ ÇIKTI MI DİYE KONTROL ETTİRDİ

Gaziantep talihlisi de dün akşam kahvede oturduğu sırada içeriye gelen seyyar bayiye "Amorti çıktı mı?" diye biletini kontrol ettirirken, büyük ikramiyenin kendisine çıktığını öğrendi.

Her iki talihli de bir yıl boyunca ikramiyelerine dokunmayacaklarını ve çalışmayı sürdüreceklerini söyledi. Gaziantep talihlisi, ikramiyesinin büyük bölümünü çocuk ve gençlerin eğitimi için değerlendireceğini bildirdi.

Milli Piyango talihlileri belli oldu #3

''KARA PROPAGANDA YAPANLARIN YÜZÜ KIZARDI''

Milli Piyango İdaresi İkramiye, Kontrol ve Çekilişler Daire Başkanı Ayşe Bulduk, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Yapılan kontrollerin ardından biletlerinin geçerli olduğu, ikramiye tahsiline herhangi bir manilerinin bulunmadığı anlaşılmış olup, çalışmakta olduğumuz kamu bankası aracılığıyla talihlilerin hesaplarına ikramiyeleri teslim edilmiştir.

Öte yandan, aralık ayı boyunca sürdürülen haksız, asılsız ve çirkin kara propaganda, buna alet olanların yüzünü kararmıştır. Sorunsuz, hatasız ve kusursuz bir yılbaşı çekilişi süreci yaşadık. Bu çekiliş neticesinde de Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine toplam 3 milyona yakın insanımıza 436 milyon 500 bin lira ikramiye dağıtımına başladık." dedi.

Milli Piyango talihlileri belli oldu #4

SON İKRAMİYE SATILMAYAN BİLETE İSABET ETTİ

Bulduk, İzmir talihlisinin de bir an evvel gelerek ikramiyesini teslim almasını beklediklerini belirterek, 2013 yılı yılbaşında olduğu gibi son çeyrek biletin İstanbul Fatih şubesinde satılmayan bir bilete isabet ettiğini söyledi.

Milli Piyango talihlileri belli oldu #5

Milli Piyango talihlileri belli oldu #6