Mehmetçik YPG'nin bomba yüklü aracını imha etti

Mehmetçik YPG'nin bomba yüklü aracını imha etti

Terör örgütü YPG'nin bombalı saldırısını önceden fark eden Mehmetçik, eylemin yapılacağı aracı tanksavar ile etkisiz hale getirdi.

Mehmetçik YPG'nin bomba yüklü aracını imha etti

Terör örgütü PKK/YPG, Suriye’nin kuzeyinde masum sivillere yönelik insanlık dışı planlar yapmaya devam ediyor.

Bombalı terör saldırılarıyla çoluk çocuk demeden Suriyeli masum sivillere saldırma çabasında olan terör örgütü, Barış Pınarı bölgesindeki huzur ve güven ortamına kastetmeye, bölge halkını yeniden göçe zorlamaya devam ediyor.

Bölgede huzur ve güvenin teminatı olan Mehmetçik ise terör örgütlerinin kalleş planlarını boşa çıkartmayı sürdürüyor.

Mehmetçik YPG nin bomba yüklü aracını imha etti #1

FACİA ÖNLENDİ

Daha önce bombalı terör saldırılarını son anda fark ederek önleyen kahraman Komandolarımız, yine büyük bir faciayı önledi.

Yaşanan son olayda Barış Pınarı bölgesindeki M-4 karayolunun kuzeyinde, kaçak geçiş yaptığı belirlenen bir kamyonet tespit edildi. Kasası açık olan ve mazot varilleri yüklü olan kamyonet, sivillerin bulunduğu bölgeye doğru süratli şekilde ilerlemesi üzerine bölgede konuşlu bulunan Mehmetçiklerimiz tarafından aracın durması için uyarı ateşi açıldı.

Mehmetçik YPG nin bomba yüklü aracını imha etti #2

DURMADI TANKSAVAR İLE VURULDU

Buna rağmen durmayan ve sivillerin bulunduğu bölgeye ulaşmaya çalışan araç,  hızını iyice artırınca bombalı araç olarak değerlendirildi. Bunun üzerine sivillerin zarar görmemesi için araç TOW güdümlü tanksavar silahı ile başarılı şekilde vurularak durduruldu. Araç vurulduktan kısa süre sonra, uzaktan kumandalı olduğu değerlendirilen bombanın infilak etmesi sonucu büyük bir gürültü ile patladı.


Mehmetçik YPG nin bomba yüklü aracını imha etti #3