Maskesiz şahıs, polisi görünce yüzünü poşetle kapattı

Maskesiz şahıs, polisi görünce yüzünü poşetle kapattı

İstanbul'da bir araçta maske takmayan kişi, polisi görünce poşetle yüzünü kapatırken ekipler, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı için araç sürüsücüne 1.000 lira idari para cezası kesti.

Maskesiz şahıs, polisi görünce yüzünü poşetle kapattı

Koronavirüs nedeniyle önlemler alınmaya devam ederken, polis ekipleri kuralları ihlal eden, maske takmayan, ve salgını fırsat bilen kişilere yönelik denetimleri sıklaştırdı.

POLİS EKİPLERİ DENETİME ÇIKTI

İstanbul Kağıthane'de İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Cendere Caddesi üzerinde otobüs, minibüs ve taksilere yönelik denetim sağladı.

Polis ekipleri, durdurdukları toplu taşıma araçlarında birbirine yakın oturan yolculara ise "sosyal mesafe" kuralını hatırlatarak arada boşluk bırakmalarını istedi.

Maskesiz şahıs, polisi görünce yüzünü poşetle kapattı ViDEO

MASKE TAKMADI, YÜZÜNÜ POŞETLE KAPATTI

Denetimler sırasında bir aracı durduran ekipler, yolcularla yan yana oturan Suriyeli sürücüye sosyal mesafeye uymadığı için “Hıfzıssıhha Kanunu'na ve tedbirlerine uymamak” maddesinden 1.000 lira idari para cezası uyguladı.

Araç içerisinde ise maskesiz bir kişinin polisi görünce yüzünü poşetle kapattığı görülürken, yan yana oturan yolcuların arkaya geçmesiyle sürücü yoluna devam etti.

Maskesiz şahıs, polisi görünce yüzünü poşetle kapattı #1

Maskesiz şahıs, polisi görünce yüzünü poşetle kapattı #2

Maskesiz şahıs, polisi görünce yüzünü poşetle kapattı #3

Maskesiz şahıs, polisi görünce yüzünü poşetle kapattı #4