Manisa'da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor

Manisa'da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor

Sabah sporu yaparken kendisine otomobil çarpması sonucu yatağa bağımlı hale gelen itfaiyeci, akülü araba alabilmek için biriktirdiği paranın üstünün tamamlanması için yardım bekliyor.

Manisa'da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor

Manisa'nın Demirci ilçesinde bir itfaiye eri, talihsiz bir kaza yaşadı.

2019 yılının Haziran ayında sabah 07.30 sıralarında spor yapmak için Simav-Demirci yolunda yürüyüşe çıkan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci İtfaiye Amirliği'nde görevli olan ve geçici olarak Demirci ilçesine görevlendirilen Ahmet Altınok'a, otomobil çarptı.

YÜZDE 98 ENGELLİ KALDI

Ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan Altınok, ilk müdahalenin ardından hava ambulansı ile Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Evli ve 2 çocuk babası Altınok, tedavi sürecinin sonunda, yüzde 98 engelli kaldı.

AKÜLÜ ARACA İHTİYACI VAR

Sadece boynu ile kollarını kullanabilen ve yatağa bağımlı hale gelen Altınok, "Sürekli yatmak zorunda kaldığım için sırtımda yaralar oluşmaya başladı. Büyük acı veriyor. Beni yeniden hayata bağlayacak, 180 derece yatabilen, farklı fonksiyonel özellikleri bulunan bir akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacım var. Normal akülü tekerlekli sandalyeler fiziki yetersizlikleri nedeniyle maalesef bana uygun değil. Kimsenin yardımına ihtiyaç duymamak için almak istediğim akülü tekerlekli sandalyenin fiyatı 100 bin lira civarında. 50 bin lirası toplandı. Geri kalanı için hayırseverler ve yetkililerden yardım bekliyorum." dedi.

5 ÜNİVERSİTE BİTİRDİ

Göreve başladığı günden itibaren eğitimine devam ettiğini belirten Altınok, "2001 yılında itfaiyede göreve başladıktan sonra vaktimiz çok oluyordu. 'Boş vakitlerimi nasıl değerlendirebilirim?' diye düşündüm. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin 2001 yılında, Sosyal Bilimler, 2003 yılında İlahiyat,  2005 yılında İş Sağlığı ve İş Güvenliği, 2009 yılında İşletme, 2011 yılında da Arama Kurtarma önlisans programlarından mezun oldum. 2019 yılında ise İş Sağlığı ve İş Güvenliği'nde yüksek lisans yaptım. Eğitim hayatım boyunca elde ettiğim kazanımları herkesle paylaşmak istiyorum. Bunun için gerekli olan tek şey almak istediğim bu akülü tekerlekli sandalye." diye konuştu.

ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR, DEVLETTEN YARDIM ELİ BEKLİYORLAR

Altınok'un yakın arkadaşı eğitimci Yakup Ateş  de "Bizler bir miktar parayı toplamış bulunmaktayız. Devletimizden bu konuda kardeşimize yardımcı olmasını istiyoruz. Biz büyük bir milletiz. Biz büyük bir devletin fertleriyiz. Devletimize güveniyoruz." dedi.

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #1

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #2

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #3

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #4

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #5

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #6

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #7

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #8

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #9

Manisa da yatalak olan itfaiyeci, akülü araba istiyor #10