Manisa'da doğalgaz faturası, 3 bin 944 lira geldi

Manisa'da doğalgaz faturası, 3 bin 944 lira geldi

Emekli polis memuruna 3 bin 944 lira doğalgaz faturası geldi. Doğal gaz şirketine şikayette bulunan emekli polise, endeks rakamlarında değişiklik yapıldığı ve hatanın düzeltileceği söylendi.

Manisa'da doğalgaz faturası, 3 bin 944 lira geldi

Manisa'nın Turgutlun ilçesine bağlı Altay Mahallesi’nde yaşayan emekli polis Hasan Baykal, aylık ortalama 70-80 lira tutarında doğalgaz faturası ödüyordu.

Doğalgaz faturasının, 2 aylık döneme karşılık 3 bin 944 lira 52 kuruş geldiğini gören Baykal, büyük şaşkınlık yaşadı.

3 BİN 944 LİRA FATURA GELDİ

Faturayı gördüğü ilk anda korktuğunu ve bir yanlışlık olabileceğini düşündüğünü belirten Hasan Baykal, ''Bu sabah dışarıya çıktığımda kapıda doğalgaz faturasını görünce hayatımın şokunu yaşadım. Hala faturanın şaşkınlığı içindeyim. Evime yazılan doğalgaz faturası 3 bin 944 Türk lirası.

Bir evde bu şekilde doğalgaz kullanımının olması imkansız. Normalde aylık 70-80 lira olması gereken faturanın bana bu şekilde gelmesini anlayamadım. Sayacın yanlış okunduğunu düşündüm.'' dedi.

ENDEKS RAKAMLARI YANLIŞ GİRİLDİ

Gün içinde söz konuyu doğalgaz şirketine giderek şikayetini yetkililere aktardığını belirten Baykal, ''Faturada endeks rakamlarının yanlış girildiğini söylediler. En kısa sürede durumu düzeltecekleri sözünü verdiler. Mağduriyetimin bir an önce giderilmesini bekliyorum.'' diye konuştu.

Manisa da doğalgaz faturası, 3 bin 944 lira geldi #1

Manisa da doğalgaz faturası, 3 bin 944 lira geldi #2

Manisa da doğalgaz faturası, 3 bin 944 lira geldi #3